Aj majstri sveta robia chyby, pripomína Lando Norris


Kanadská chyba Landa Norrisa nezlomila. Bez nej by už azda viedol šampionát, no pre mladého pilota McLarenu je teraz dôležité niečo iné; McLaren im nezatrhol vzájomné súboje. Norris je za to vďačný vedeniu stajne, zodpovednosť preberá na seba a konštatuje, že aj tí najlepší z najlepších robia chyby.
Piloti McLarenu sa dostali do súboja počas Veľkej ceny Kanady pri bitke o štvrtú priečku, keď došlo ku kolízii. Pretekárski bohovia to však zariadili spravodlivo. Lando Norris ako zodpovedný musel z pretekov odstúpiť, zatiaľ čo Oscar Piastri dorazil do cieľa a na konto si pripísal dvanásť bodov. Dnes dvojicu na čele delí len osem majstrovských bodíkov.
V McLarene sa však nič nezmenilo v prístupe k jazdcom. Lando Norris sa o to pričinil aj svojím okamžitým ospravedlnením. “Povedal by som, že v Kanade to už bola červená čiara,” pripustil rodák z Bristolu. “Avšak, keď pretekáte na limite a snažíte sa so všetkým ísť až na hranu, nie je to také jednoduché. Ľahko sa môžete dopustiť chyby.”
“Dokola môžete opakovať, že my sme najlepší jazdci na svete, no to neznamená, že ľudia nerobia chyby. Dokonca aj tí celkom najlepší s niekoľkými majstrovskými titulmi na konte robia chyby,” zdôraznil víťaz ôsmich veľkých cien. “Túto čiaru však už nikdy nechceme prekročiť.”
McLaren bude naďalej podporovať oboch svojich jazdcov rovnako. Je na nich, aby o zisku majstrovského titulu rozhodli priamo na trati. Vzhľadom na obrovský náskok tímu v konštruktérskom šampionáte by bolo z fanúšikovského pohľadu veľkým sklamaním, keby nemohli sledovať boj o čelo.
V McLarene však majú jasné pravidlá. “Nie, túto čiaru nikdy nechceme prekročiť,” zdôraznil Norris, “a myslím si, že obaja to chápeme. My chceme pretekať. Aj tak sa vyskytnú situácie, keď nám tím povie, aby sme zachovali formáciu alebo urobili to či ono, pretože stále nás vedie stajňa, no celý víkend sme pretekali pod heslom ‘bojujme medzi sebou’ a presne to sme spravili. Nám je to jasné.”
“Nemusíme o tom vždy niekomu vyslovene hovoriť, ale je to dosť jednoduché: Chlapci, môžete si robiť, čo chcete, zabavte sa, môžete ísť koleso na koleso. Určite ich to znervózňuje rovnako ako počas víkendu. Na autách pracujú tvrdo, ale chcú nám dať šancu vyhrať preteky,” pokračoval druhý muž priebežného poradia šampionátu.
Norris a Piastri majú všetko vo vlastných rukách. “Ak sa o túto šancu pripravíme niečím hlúpym, tak sme veľmi ľahko prekročili tú čiaru. Určite budeme mať po väčšinu času povolené pretekať, len nesmieme spraviť to, čo som ja urobil v Kanade.”
- Značky
- Lando Norris
- McLaren