Mal McLaren obuť strednú zmes? Možno by sme boli prví, no bolo tu riziko, priznáva Piastri


Najhoršia kvalifikácia v sezóne. McLarenu sobota v Montreale vôbec nevyšla podľa predstáv, preto sa musel Oscar Piastri tešiť aj z tretieho miesta na štarte dnešných pretekov. Priznal, že papájoví sa v Kanade trápia.
Austrálčan zažíva nie úplne ideálny víkend, keď v treťom tréningu trafil múr šampiónov a len vďaka šťastiu nevyviazol s horšími následkami. V kvalifikácii napokon vytiahol svoj monopost na tretiu priečku, čo bolo najlepšie umiestnenie spomedzi pilotov na najmäkšej zmesi C6.
„Tento víkend sa trochu trápime. Už v piatok sme zaostávali, a ani v sobotu som počas tréningu nebol spokojný. Ak veci nezachytíte hneď od začiatku, zaplatíte za to cenu. Chýba vám tá extra pol desatina, ktorá môže priniesť rozdiel. V kvalifikácii sme boli v bitke na čele, no doplatili sme na rozhádzaný víkend,“ priznal Oscar Piastri.
McLaren si na rozdiel od Mercedesu či Maxa Verstappena ponechal po treťom tréningu len jedny stredné pneumatiky, čo predznamenávalo, že v kvalifikácii zostane na softoch. Pre preteky si tak nechal jedny úplne čerstvé mediumky a uvidíme, či to prinesie strategickú výhodu.
„Dnešok mal ešte o jednu komplikáciu navyše, a síce rozhodovanie sa medzi strednými a mäkkými pneumatikami. Mercedes bol na tejto trati vždy silný, a možno im podmienky sadli lepšie než nám. Vždy tu bude otázka, či by sme na strednej zmesi boli na pole position. Možno áno, avšak vždy je tu riziko, že to vypáli zle a skončili by sme horšie než takto. Na základe tréningov sa nám čistá jazda na rovnakej zmesi zdala najlepším riešením, a úprimne, fungovalo to dobre,“ pokračoval líder šampionátu.
Oscar Piastri ešte nevyhral z tretieho miesta na štarte. Po kvalifikácii bol s ním pomerne spokojný, čo sa dá chápať dvomi spôsobmi. Jednak si možno uvedomoval, že tento víkend McLarenu jednoducho tak nesadol, čo sa stávalo aj Red Bullu v dobách najväčšej dominancie, a zároveň vedel, že jeho tímový kolega štartuje ďaleko za ním. Stále má teda šancu navýšiť svoj náskok na čele Pohára jazdcov.
„Oproti tréningu to bolo oveľa lepšie, preto sa vcelku teším z tretieho miesta. Auto v kvalifikácii ožilo. Navyše, naše pretekové tempo je zvyčajne veľmi silné. Jazdci predo mnou boli v piatok v dlhých jazdách veľmi dobrí, takže to určite nebude hladká cesta za víťazstvom, no môžeme sa oň pobiť,“ uzavrel austrálsky pilot.