Binotto stanovil ako „minimálny cieľ“ Ferrari celkové tretie miesto | Magazín F1 - F1online.sk

Binotto stanovil ako „minimálny cieľ“ Ferrari celkové tretie miesto

fotka k článku undefined
zdroj: Scuderia Ferrari Press Office

Po najhoršej sezóne za štyri dekády chce Scuderia Ferrari vykročiť do novej éry tou správnou nohou. Rok 2021 sa určite nebude v Maranelle niesť v znamení boja o titul, tím však potrebuje po vlne kritiky zlepšiť svoje výsledky. S novým jazdcom a novým motorom sa chce posunúť vpred. Potvrdil to i šéf tímu, Mattia Binotto.

Šance Ferrari pred novou sezónou ťažko odhadnúť. Vývoj sa zrejme sústredí na rok 2022, no Scuderia stále bude mať k dispozícii nový motor i nového pilota. Ten by mal pozbierať viac bodov, než jeho predchodca, minimálne už len preto, že dostane plnú podporu svojho tímu.

„Čo očakávame od roku 2021? Nuž, v prvom rade musíme byť realistickí. Naša strata na najlepší tím je dnes veľmi veľká a myslím, že chlapci z čela budú silní aj v budúcom roku,“ povedal Mattia Binotto ešte pred Vianocami. „Takže tvrdiť, že v budúcom roku budeme bojovať o titul, by bolo nerealistické.“

V padoku je však stále dosť tímov, ktoré vlani dokázali Scuderiu poraziť, a pomerne výrazne. Napríklad na tretí McLaren stratilo Ferrari 71 bodov. A práve tímy zo stredu poľa budú hlavným súperom „červených“.

„Pred touto sezónou (2020, pozn. red.) dokázal tento tím za päť rokov skončiť štyrikrát na celkovom druhom mieste a raz na treťom. Sme jediní, ktorí v posledných rokoch dokázali vyzvať Mercedes v boji o titul,“ vyhlásil Binotto.

„Takže si nemyslím, že tretie miesto je absolútne nemožné a podľa mňa to musí byť minimálny cieľ pre rok 2021, aj keď to nebude jednoduché. Sú tam totiž tímy, ktoré budú veľmi silné. Aston Martin bude v budúcom roku veľmi silný, McLaren bude s novým motorom takisto veľmi rýchly.“

„Celkovo to bude náročný cieľ, no myslím si, že ako tím sa o to môžeme pokúsiť,“ dodal švajčiarsky rodák.