Webber: Russellovo predstavenie bolo pre Hamiltona načasované katastrofálne | Magazín F1 - F1online.sk

Webber: Russellovo predstavenie bolo pre Hamiltona načasované katastrofálne

fotka k článku undefined
zdroj: Twitter/Mercedes

Po Lewisovom dočasnom vypadnutí z kolotoča Formuly 1 ho nahradil George Russell, ktorý podal špičkový výkon. Zaň si vyslúžil uznanie celého formulového sveta, no Lewis Hamilton z toho určite neskákal od radosti; podľa Marka Webbera mu výkon jeho krajana nielen, že vôbec nepomohol, ale ešte prišiel aj v najnevhodnejšej chvíli: krátko pred rokovaniami o novej zmluve.

Toto Wolff v rozhovoroch pravidelne opakuje, že s Lewisom Hamiltonom má pevný vzťah. Jeho a práve prebiehajúce rokovania o novej zmluve vraj nemôže narušiť predstavenie Georga Russella, hoci iné osobnosti padoku si myslia niečo iné.

Aj Mark Webber, s ktorým sa zhovárali autori podcastu At The Controls, si myslí, že “trhová hodnota” Lewisa Hamiltona spadla. “Načasovanie bolo pre Lewisa proste strašné,” vyhlásil. “Ja som v monoposte F1 odjazdil tisíc dní v rámci testov, tréningov a súťažných víkendov.”

“To celé mi trvalo dvanásť rokov. Keď sa navyše pozrieme na dni, počas ktorých som v aute nesedel, tak narátame možno tri. Je to preto, že nechcem, aby sa niekto čo i len priblížil k môjmu autu,” uvedomuje si možné problémy, ktoré by mohol pre kariéru jazdca narobiť snaživec o jeho nahradenie.

“Snažíte sa držať si svoju trhovú hodnotu. Nechcete, aby ostatní mali prístup k vašej technike a ľuďom. Konkurencia je tu vražedná. Dokonca aj pre takého Lewisa to bolo negatívne,” vysvetľuje.

Tým Webber načrtol aj dôvod, prečo sa Lewis Hamilton tak ponáhľal späť do svojho auta, aj keď nebol vôbec fit. Ďalší víkend už Georga Russella nemohol nechať jazdiť, pretože by sa mohlo ukázať, aký je dobrý i na náročnejšej trati a za relevantnejších podmienok.

“Áno, George jazdil dobre, ale bola to tá najjednoduchšia trať na svete,” poznamenal na margo bahrajnského “oválu”. “Nebola to zrovna Suzuka. Aj tak však jazdil skvele v prostredí, v ktorom bol aspoň z ergonomického hľadiska znevýhodnený.”

“Toto má určite rád, keď sa pohybuje až na hrane a túto hru hrá s mnohými vecami v padoku. Toto bola ďalšia, pri ktorej sa zdá, že preňho vypálila dobre,” zhrnul Webber.