Sainz: Ferrari nie je tím, ktorý požiera svojich pilotov | Magazín F1 - F1online.sk

Sainz: Ferrari nie je tím, ktorý požiera svojich pilotov

fotka k článku undefined
zdroj: Scuderia Ferrari Press Office

Carlos Sainz začína určite najdôležitejšiu etapu svojej jazdeckej kariéry. Stane sa súčasťou bájnej rodiny Ferrari, kde nahradí Sebastiana Vettela. Práve pôsobenie štvornásobného šampióna považujú mnohí za varovný prst. Seb totiž opúšťa Ferrari s hlavou sklonenou a najmä po mentálnej stránke nebolo jeho pôsobenie v Maranelle vôbec jednoduché. Sainz sa však niečoho podobného neobáva.

„Ferrari nie je tím, ktorý požiera svojich pilotov,“ myslí si Carlos Sainz, ktorého cituje Motorsport.com. „Ak sa pozriete na kariéru Sebastiana Vettela, ktorý jazdec by nechcel stráviť päť rokov vo Ferrari tak, ako on?“

„V mojej kariére som v jednom tíme zotrval najdlhšie dva roky. Takže ak Ferrari požiera svojich pilotov, čo potom robí Renault, Toro Rosso a ostatní? Alonso strávil vo Ferrari takisto päť rokov, takto nevyzerá ako tím, ktorý by jazdcov požieral, skôr sa jedná o určitý cyklus.“

„Ja by som určite rád začal nový cyklus, vytvoril tu podobné prostredie, ako v McLarene. Mám skúsenosti s tým, ako vytvoriť fungujúci celok a verím, že tu nájdem podobný, rovnaký alebo dokonca lepší tím, než som mal v McLarene,“ vyhlásil rodák z Madridu.

Španiel má za sebou dvojročné pôsobenie vo Wokingu, kde sa vyprofiloval na jedného z najlepších jazdcov súčasnej F1. Dvakrát po sebe obsadil v celkovom hodnotení šieste miesto a v oboch prípadoch porazil tímového kolegu Landa Norrisa, ktorý má status výnimočného pretekárskeho talentu.

„Tím ako McLaren mi umožnil dostať zo seba tú najlepšiu verziu Carlosa Sainza. Určite je to zlepšenie v porovnaní s pôsobením v Toro Rosso či Renaulte. Zlepšil som sa v pretekoch, na štartoch i kvalifikáciách. Bol to nepretržitý progres,“ hovorí Sainz.

„V McLarene som sa cítil omnoho komfortnejšie, než kdekoľvek inde. Stabilita v podobe dvojročného kontraktu mi umožnila zlepšiť sa po jazdeckej stránke i lepšiu adaptáciu na auto. Mohol som tak zo seba dostať lepšiu výkonnosť. Som za tie dva roky veľmi vďačný,“ dodal Carlos.