Poučím sa z toho, sľubuje po nevydarenom víkende Antonelli

Kimi Antonelli sa v Miami ocitol v siedmom nebi. Mercedes mal dobrú formu a hoci taliansky mladík na floridskom okruhu nikdy neštartoval, dokázal si aj pri šprintovom formáte veľmi dobre poradiť. Nasledovali však domáce preteky v Imole a Veľká cena Monaka a Kimi spadol z piedestálu. Po ďalšom nevydarenom víkende tímu sľúbil, že sa poučí.
Rodák z Bologne prichádzal na domáce preteky dobre naladený po úspešnom víkende v Miami. Prišli však problémy, ktoré sa preniesli až do Monaka. Samozrejme, za technickú poruchu v Imole nemohol, ale za dve chyby v kvalifikáciách áno. Taliansky pretekár najprv nezajazdil dostatočne rýchle kolo v Q2 a potom havaroval v závere Q1 v Monte Carle.
„Bola to nevynútená chyba, pretože som už mal zabezpečený postup do Q2. Škoda, že to takto skončilo. Ak sa nemýlim, poškodil som si ľavú prednú pneumatiku a od toho okamihu už nebolo návratu,“ skonštatoval Antonelli.
Ten potrebuje v Barcelone návrat na predchádzajúce pozície. V zákulisí sa začalo špekulovať o problémoch Mercedesu, keďže tím má za sebou dva nevydarené víkendy. Španielsko bude pre tímy niečo ako vyšetrenie na detektore lži. Dôležitý víkend to bude aj pre Antonelliho, ktorý potrebuje dobrý víkend viac ako kedykoľvek predtým.
„Musím sa reštartovať, pretože mám za sebou dva nevydarené víkendy za sebou. Potrebujem reštart a vrátiť sa silnejší. Z auta som mal lepší pocit a snažil som sa dostať do rytmu, takže je to škoda. Určite sa z toho poučím. Aj keď to bol naozaj ťažký víkend, rozhodne sa z toho poučím,“ sľúbil Antonelli.
Kimi tak na svoj prvý víkend v uličkách kniežatstva nebude spomínať v najlepšom. V pretekoch zostal zaseknutý za Liamom Lawsonom a oboma pilotmi Williamsu. Keď si George Russell skrátil šikanu a dostal sa dopredu, bolo na Antonellim, aby vydržal na trati a spomalil všetkých za sebou. Do boxov tak išiel medzi poslednými v 69. a 71. kole. Skončil na sedemnástom mieste ako posledný klasifikovaný pilot v cieli.
„Keď v Monaku štartujete tak ďaleko vzadu, nemôžete očakávať zázraky. Veľmi ťažko sa tu viete posunúť dopredu. Zo začiatku vyzerala naša stratégia v pohode, ale nakoniec sa ukázalo, že Williams a Racing Bulls s nami hrali rovnaké hry,“ povedal taliansky pretekár.
„Snažil som sa odviesť to najlepšie pre tím a dostať aspoň jedno auto na body. Bohužiaľ, to sa nám nepodarilo, ale v prvom rade som sa vôbec nemal dostať do tejto pozície. V Barcelone sa pokúsime odraziť späť,“ dodal Antonelli.