logo F1online.skF1online.sk

Piastri nie je celkom spokojný: Bariéry som tento víkend trafil viackrát ako za celú kariéru

Oscar Piastri
© X/McLaren
Milan Kubala
Milan Kubalavčera 20:42

Oscar Piastri mal na posledných kvalifikáciách navrch nad svojím tímovým kolegom Landom Norrisom, ktorému experti aj fanúšikovia vyčítali, že nezvláda tlak. V Monaku sa mu to však podarilo, zatiaľ čo Piastri skončil až tretí. Pripisuje to problémom s balansom, nepohode v aute a v neposlednom rade hovorí aj o nespokojnosti s vlastným výkonom.

Konečný čas 1:10,129 pre Oscara Piastriho znamená len tretie miesto za Landom Norrisom a Charlesom Leclercom. Ak by sa takto skončila nedeľná veľká cena, čo v Monaku rozhodne nie je vylúčené, Austrálčanov náskok na čele šampionátu by sa zmenšil na tri body.

Ako hodnotí tento výsledok Oscar Piastri? “Myslím si, že som sa do toho celkom dobre dostával. V kvalifikácii som bol s autom spokojný, čo bolo fajn. Len som toho nenašiel dosť, vysvetľoval pilot McLarenu. “Nemyslím si, že by som spravil nejaké veľké chyby, ale stačí, ak trochu inak trafíte obrubník alebo sa ocitnete na trochu inej časti trate, a môže to spôsobiť veľký rozdiel. Je to trochu škoda, ale som pomerne spokojný s výsledkom vzhľadom na to, aký to bol náročný víkend.”

V piatok sme Piastriho dokonca videli v bariére a ani v sobotu sa nevyhol niekoľkým dotykom s múrmi, ktoré bývajú nemilosrdné. Našťastie monopost MCL39 všetko ustál a mechanici sa v noci budú môcť vyspať.

“Tento víkend som trafil viac vecí ako za celú moju kariéru,” priznáva príliš časté strety s bariérami Oscar Piastri. “Nešlo to hladko, takže dostať z toho takýto výsledok je dosť pozitívne.”

Na tlačovej konferencii hovoril aj o problémoch s balansom auta a sebadôverou v momentoch, keď sa približoval k limitom monopostu. Nebude to mať vplyv aj na nedeľu? “Nemyslím si, že by to malo veľký vplyv na preteky. Tento víkend však bolo ťažké nájsť v aute tú spokojnosť. Ak mám byť naozaj úprimný, nie som ani spokojný sám so sebou. Pri mnohých veciach sme na to šli metódou pokus-omyl, aby sme sa v kvalifikácii priblížili k pozíciám, na ktorých by sme mali byť.”

V Monaku sme doposiaľ videli 71 veľkých cien a jazdcovi z tretieho miesta sa podarilo vyhrať v dvanástich prípadoch. Piastri rozhodne nie je bez šance vzhľadom na to, že nedeľné preteky by mohli byť poriadne chaotické. Čakajú nás totiž povinné dva pitstopy, hoci pneumatiky s prehľadom zvládnu aj celú dĺžku. “Nemyslím si, že niekto tuší, čo môžeme očakávať,” doplnil.

Súvisiace články

Diskusia