Mercedes opäť odložil rozhodnutie o Hamiltonovej zmluve: Najneskôr do začiatku testov… | Magazín F1 - F1online.sk

Mercedes opäť odložil rozhodnutie o Hamiltonovej zmluve: Najneskôr do začiatku testov…

fotka k článku undefined
zdroj: Mercedes

Šéf Mercedesu Toto Wolff neustále odkladá okamih, kedy by mal Lewis Hamilton podpísať novú zmluvu. Už-už to vyzeralo tak, že by to mohlo prísť dnes, teda v piatok, ale nestalo sa. Lákavé avízo zo strany Mercedesu napokon znamenalo „len“ predĺženie zmluvy s Totom Wolffom a zmenu vlastníckych pomerov v tíme.

Ťažko povedať, prečo sa to všetko tak naťahuje, ale na niektorých podmienkach sa obe strany ešte zjavne nedohodli. Padlo pritom už viacero termínov, kedy mala prísť definitíva, no zatiaľ sa tak nestalo. A Wolff to odložil opäť, pretože definitívu už možno spoznáme až v budúcom roku.

„Z môjho pohľadu sme v posledných siedmich rokoch zažili takú úspešnú majstrovskú sériu, že neexistuje dôvod, pre ktorý by sme nemali pokračovať,“ povedal Toto Wolff. „Je na svojom výkonnostnom vrchole a ešte chvíľu aj bude. A preto vlastne nie je o čom a mali by sme pokračovať spolu.“

Len nedávno sme počuli o tom, že definitívu spoznáme pred Vianocami, ale už to tak nevyzerá. Rokovania sa vraj spomalili kvôli tomu, že Hamilton dostal koronavírus.

„Našou prioritou bolo vždy to, aby sme zvládli majstrovstvá a aby nás nerozptýlili niekedy náročné rozhovory, pričom povaha negociácií je práve taká. Potom však prišiel Covid, ktorý všetko trochu spomalil… teraz už nestanovujeme nejaký dátum, pretože sa nechceme dostať pod tlak zo strany médií. Skôr či neskôr to uzavrieme. Najneskôr pred začiatkom testov,“ zdôraznil Wolff.

Hamiltona by chcel v tíme udržať aj nový spolumajiteľ stajne Sir Jim Ratcliffe. „Mne osobne je celkom jasné, že Lewis je buď najlepší pretekár histórie alebo jeden z dvoch či troch najlepších,“ povedal majiteľ INEOSu. „O tom podľa mňa absolútne nemôžeme pochybovať. Má obrovský talent. Okrem toho je to aj veľmi príjemný chlapík, už ho trochu poznám.“

Hovorí sa o tom, že Hamilton by mal zarábať okolo 40 miliónov libier ročne, čo je v prepočte okolo 44 miliónov eur. Možno práve tu to viazne, pretože podľa všetkého by chcel viac.

„Takto verejne o platoch jazdcov hovoriť nebudeme,“ odvetil Ola Källenius ako šéf Daimleru. „Môžem potvrdiť len to, čo povedal Jim. Lewis Hamilton je podľa mňa najlepším pretekárom histórie alebo jedným z najlepších…“