Russell je presvedčený, že jeho tím budúci rok zdolá minimálne Haas | Magazín F1 - F1online.sk

Russell je presvedčený, že jeho tím budúci rok zdolá minimálne Haas

fotka k článku undefined
zdroj: Twitter/Williams Racing

Štartové pole sa nám v poslednej sezóne Formuly 1 dosť prehádzalo. Kedysi ašpiranti na titul z Maranella spadli do stredu poľa. Aj vinou slabšej pohonnej jednotky Ferrari z neho naopak vypadli Haas a Alfa Romeo, ktoré si zmerali sily v „tretej lige“ s Williamsom. Tieto tri tímy by mali súperiť v boji o ôsme miesto pohára konštruktérov aj o rok a pilot Williamsu George Russell odhodlane hlása, že partička z Grove tentoraz už nebude ťahať za kratší koniec.

Britský tím skončil aj tretí rok po sebe na poslednom mieste pohára konštruktérov a ak odrátame rok 1977, tak vôbec prvýkrát vo svojej histórii nedokázal získať ani bod. Biedne výsledky samozrejme mali vplyv na financovanie a prinútili Williamsovcov stajňu predať. S novými majiteľmi sú prostriedky na vývoj zdá sa zabezpečené a keďže taký Haas bude v budúcom roku vyvíjať úplne minimálne, môže sa Williams po troch rokoch z dna konečne odlepiť.

„Som presvedčený, že v budúcom roku budeme pred Haasom,“ vyhlásil odhodlane George Russell. „Pri pohľade na náš progres chcem veriť, že prekonáme aj Alfu Romeo.“

„Keďže pravidlá zostávajú nezmenené, som si istý, že sa do bojov v strede poľa nezapojíme. Našim cieľom však je dostať sa pred Haas a Alfu Romeo.“

Práve Russell bude v budúcom roku najväčšou zbraňou Williamsu v boji proti Haasu a Alfe Romeo. Rodák z King’s Lynn odvádza pre stajňu z Grove slušné penzum práce. Navyše, Haas oznámil pre budúci rok nováčikovské jazdecké zloženie, čo by minimálne spočiatku mala byť trochu nevýhoda.