Wolff: Ani Hamilton v top forme by na Red Bull nestačil | Magazín F1 - F1online.sk

Wolff: Ani Hamilton v top forme by na Red Bull nestačil

fotka k článku undefined
zdroj: Mercedes

Lewis Hamilton aj po pretekoch priznal, že ho stále obmedzoval doznievajúci Covid. Nebyť toho, možno by skončil aj na vyššom ako treťom mieste, no Toto Wolff je presvedčený, že ani v tom prípade by na Maxa Verstappena nestačil.

Po suverénnom štarte sa už cez Maxa Verstappena nik nedokázal dostať. Vyhral spôsobom štart-cieľ a cieľovú pásku preťal o pätnásť sekúnd skôr ako jeho súperi z Mercedesu. Nuž a aby toho nebolo málo, svoju silu demonštroval desať kôl pred koncom, keď inžinierovi sebavedomo odkázal, že môže znížiť výkon na pohonnej jednotke.

Toto Wolff neverí, že keby bol Hamilton pri plnej sile, že by vďaka svojmu talentu vedel tento nepriaznivý vývoj zvrátiť. “Nebol na tom stopercentne dobre, čo je vždy negatívum, ale odpoveď je nie, pretože Red Bull, obe jeho autá, boli od nás celý víkend rýchlejšie. My sme to nezvládli úplne dobre.”

Šéf strieborných šípov to považuje za akýsi varovný prst jeho tímu. “Každý má svoje slabiny a tento víkend sme nepredviedli náš tradične silný výkon. To je holý fakt a Red Bull vyhral férovo.”

“Vidíme, že aj Albon mal veľmi dobré preteky. V pretekoch mali veľmi dobré auto, čo len poukazuje na to, že je na dobrej trajektórii. Obaja jazdci odviedli dobrú prácu. Albonova rýchlosť bola ku koncu pravdepodobne lepšia než tá naša, takže to mohlo dopadnúť ešte horšie,” podotkol Wolff.

Teraz sa už tímy musia začať naplno koncentrovať na rok 2021. Red Bull chce byť hneď od začiatku sezóny konkurencieschopný — s čím mal v posledných rokoch veľké problémy — a hneď vyzvať Mercedes do boja. Christian Horner to vidí reálne, pripomenul totiž, že 60 percent auta sa medzi sezónami vôbec nezmení.