Nekonečné čakanie sa končí. Hamilton by chcel novú zmluvu pred Vianocami | Magazín F1 - F1online.sk

Nekonečné čakanie sa končí. Hamilton by chcel novú zmluvu pred Vianocami

fotka k článku undefined
zdroj: Mercedes

Bolo by načase. Na novú zmluvu Lewisa Hamiltona čakáme už celú večnosť a zdá sa, že sa jej už dočkáme. Všetko naznačuje tomu, že dohoda ohľadom novej zmluvy by mala byť už len formalitou, a k jej definitívnemu podpisu dôjde počas najbližších dvoch týždňov.

Okolo Lewisa Hamiltona sa toho dosť našpekulovalo, no Mercedes nepôsobil dojmom, že by mu to náramne prekážalo. Konečné oznámenie Hamiltonovej zmluvy naťahoval tak dlho, až sa začalo šuškať o tom, či Brit nechce z Formuly 1 odísť. Hovorilo sa aj o tom, že sa Mercedes a Hamilton nevedia dohodnúť na výške odmeny či na trvaní kontraktu. Kým Hamilton chcel mať kratší kontrakt za viac, Mercedes mal, pochopiteľne, záujem na presne opačnej dohode.

Toto Wolff v Abú Zabí prezradil, že rokovania sa už naozaj mali naštartovať počas poslednej pretekovej trojičky. Vtom však Hamilton dostal Covid a bolo po stretnutiach.

Teraz už ale treba ísť do toho, rokovať medzi Vianocami a Novým rokom neznie ideálne. “Dúfam, že to v priebehu najbližších dvoch týždňov uzavrieme. Bol by som veľmi rád, keby sme to vybavili pred Vianocami.”

“Mám v pláne tu byť aj v budúcej sezóne, chcem tu byť v budúcej sezóne. Myslím si, že my ako tím ešte máme niečo pred sebou, ešte máme čo dosiahnuť v tomto športe. Myslím si, že mimo neho azda ešte viac,” hovorí Hamilton, ktorý Mercedesu pred štartom sezóny navrhol nasadenie čierneho lakovania. To podľa Wolffových slov zostane aj v budúcej sezóne. K striebornej sa má Mercedes vrátiť až v roku 2022 a uctiť si tak svoju históriu.

“Dúfam, že to začneme preberať tento týždeň a uzavrieme to pred Vianocami,” doplnil na margo rokovaní.

Sezóna 2020 je za nami a nastal čas na bilancovanie. Lewis Hamilton hovorí, že mu táto sezóna dala zabrať. Samozrejme, nebolo to z pohľadu súťaže, tú opäť ľavou zadnou ovládol.

“Tento rok bol pre mňa osobne jeden z najťažších, ak nie ten najťažší. Všetci sme sa museli vysporiadať s izoláciou, nechodili sme medzi ľudí, život sa spomalil,” vysvetľuje extrovertne pôsobiaci Brit. “Život nie je normálny, som rád, že sme mohli pretekať. Tieto preteky vedia z vás dostať naozaj dosť. Myslím si, že Formula 1 dosiahla skvelý úspech, keď nás dostala späť na preteky.”