Nemôžeme sa nechať uniesť Russellovými výkonmi, upozorňuje Wolff | Magazín F1 - F1online.sk

Nemôžeme sa nechať uniesť Russellovými výkonmi, upozorňuje Wolff

fotka k článku undefined
zdroj: Mercedes

Skvelé predstavenie Georga Russella na Veľkej cene Sachíru podnietilo diskusiu o tom, či Mercedes potrebuje mať v tíme Lewisa Hamiltona, alebo či by si vystačil aj s oveľa lacnejším Georgom Russellom. Toto Wolff o takomto návrhu nechce ani počuť, zdôrazňuje, že Lewis Hamilton je stále to najlepšie, čo sa v padoku Formuly 1 nachádza.

Keď na tlačovke dostal rovnakú otázku Max Verstappen, jeho odpoveď bola nekompromisná. Podľa neho je viac než jasné, že Mercedes Hamiltona stále potrebuje. “Samozrejme, že potrebuje. Pretože v tej kľúčovej chvíli to bude on, kto sa postará o rozdiel. Preto je sedemnásobný majster sveta.”

Wolff v tomto s Verstappenom stopercentne súhlasí. “Myslím si, že Lewis toho povyhrával toľko, získal tak veľa titulov, pretože to je najlepší pilot v najlepšom aute. Sme pokorní, pretože nie je dané, že mu vždy to najrýchlejšie auto aj ponúkneme.”

“Keď auto pracuje správne, tak máme na jeho úspechy pozitívny vplyv, no keď nie, tak zas na ne vplývame negatívne. Nikdy to nie je len pilot, kto by o všetkom rozhodoval, a nikdy to nie je len auto, ktoré by o všetkom rozhodovalo. Je to kombinácia týchto dvoch faktorov. Lewis stále udáva tempo, on je najlepší pilot, akého tu máme. Dokázal to sériou svojich rekordov.”

“My sa v tejto fáze nesmieme nechať uniesť fenomenálnou jazdou nového chlapca v našom tíme, ktorý má vo Formule 1 budúcnosť. Lewis stále udáva tempo,” zdôraznil šéf strieborných šípov.

Ak bude Russell pokračovať v tom, čo ukázal v Bahrajne, určite sa môže tešiť na to, že v budúcnosti vyzve súperov, na ktorých momentálne z Williamsu nedokáže dosiahnuť. Ak by sa totižto naozaj mal posadiť do Mercedesu, má ešte veľký priestor na zlepšovanie.

“Nesmieme zabudnúť na to, že George sa ani nezmestil do svojho auta,” podotkol Wolff. “Ak sa pozriete na fotky zhora, tak uvidíte, aký je tam natlačený. Mal krvavé päste, všade si odieral kolená.”

Keď nám réžia ponúkla grafiku prejazdov zákrut, bolo na nej evidentné, že Valtteri Bottas dokáže brzdiť tvrdšie, a teda v brzdných zónach na Russella získavať. Nešlo však o to, že by Russell nevedel zabrzdiť tvrdšie, resp. že by to nepasovalo k jeho jazdeckému štýlu.

Šéf Mercedesu vysvetlil, čo sa dialo: “Nedokázal vyvinúť dostatočný tlak na brzdový pedál. Počas tvrdých brzdení mu chýbalo posledných 20 percent, pretože nevedel nohu dostať do správneho uhla. Nuž a aby sa tam vošiel, musel si obuť menšie topánky. A podobné to bolo pri spojke, táto páčka presne kopíruje jazdcove prsty, aby ju na štarte správne použil. Georgove ruky a prsty sú na ňu príliš veľké.”

“Snažili sme sa zmierniť očakávania od Georga. Povedali sme mu, že piate miesto bude OK, hoci sme dúfali, že skončí vyššie, resp. verili sme, že skončí vyššie. V piatok i v sobotu sa mu darilo a zrazu pocítil ten tlak. Opäť sme sa s ním porozprávali a povedali mu, že ak sa umiestni na prvých dvoch priečkach, tak to budeme považovať za víťazstvo, nuž a ak skončí v prvej päťke, tak to nebolo vôbec zlé.”

“Jeho výkon z pohľadu rýchlosti nebol prekvapujúci. Dokázal to všetko dať dokopy, útočil bez chýb a súperov predbiehal brilantným spôsobom,” vychválil Russella, ktorého je Wolff manažér.