Bottas Russellovi nemal s čím pomôcť: Začal s Lewisovými nastaveniami | Magazín F1 - F1online.sk

Bottas Russellovi nemal s čím pomôcť: Začal s Lewisovými nastaveniami

fotka k článku undefined
zdroj: Mercedes

Valtteri Bottas ako stály pilot Mercedesu mohol z pozície akéhosi učiteľa Georgovi Russellovi pomôcť udomácniť sa v tíme a poradiť mu po stránke nastavení auta. Fínsky pretekár však hovorí, že nič také sa nedialo. Tvrdí, že mu vlastne ani nemal s čím pomáhať.

Dôvodom podľa neho nebolo to, že by Russell všetko zvládol sám. Dôležitejšiu úlohu zohral fakt, že sa v Bahrajne pretekalo aj pred týždňom. Aj keď nie na tej istej konfigurácii, obrovské zmeny v nastaveniach vraj nebolo treba robiť.

“S tými nastaveniami to bolo tak, že sme tu pretekali aj pred týždňom,” vysvetľuje Bottas. “Veľa sme sa toho naučili, takže sme museli pomeniť len minimum vecí. Myslím, že George v podstate začínal s Lewisovými nastaveniami pre tento víkend. Nemal toho teda tak veľa na práci.”

A pomohli mu aj skúsení inžinieri. “Mal svojich inžinierov, oni vedia, čo treba s autom spraviť. Necítil som veľkú zodpovednosť, pretože ak by sa objavilo niečo, v čom by som vedel pomôcť a udať smer, tak by som to spravil. Prebehlo to priamočiaro.”

Aj napriek tomu, že Bottas nemusel robiť Russellovi mentora, sa v tíme cítil inak, keď v ňom zrazu nebol tým mladším a menej skúseným pretekárom. Doteraz mal Fín len troch tímových kolegov; Pastora Maldonada, Felipeho Massu a Lewisa Hamiltona.

“Bol to iný pocit, nikdy som v tíme nebol tým starším. Ale nakoniec chcete ako pilot len podať čo najlepší výkon. Je jedno, kto je vaším kolegom, vždy ho chcete poraziť,” vysvetlil Bottas. “Piatok som nemal zrovna ideálny, a to z viacerých dôvodov. V prvom tréningu som si poškodil podlahu, v druhom sa mi v podlahe objavila malá trhlina. Nebolo to ideálne.”