fb pixel
logo F1online.sk

Hamilton sa chce „po jednom z najťažších týždňov“ vrátiť v Abú Zabí

Lewis Hamilton
© Mercedes
Matúš Pavlík
Matúš Pavlík8. 12. 2020

Lewis Hamilton sa po minulotýždňovom pozitívnom teste na koronavírus vracia do tréningového cyklu. Ešte nevedno, či sa bude môcť v Abú Zabí vrátiť do súťažného diania, no sám sedemnásobný šampión v to verí. Najdôležitejšie však je, že sa cíti dobre.

Pilot Mercedesu vynechal veľkú cenu Sachíru kvôli pozitívnemu testu na koronavírus. Podľa slov vlastných i jeho šéfa Tota Wolffa, bojoval len s miernymi príznakmi a veľmi ho mrzelo, že nemohol zasiahnuť do súťažného diania v Bahrajne. V kokpite ho nahradil George Russell, ktorý by ho mohol zastúpiť i v Abú Zabí. Na definitívny ortieľ však ešte stále čakáme.

„Minulý týždeň som sa neozval, no bol to určite jeden z najťažších týždňov za ostatný čas,“ začal Hamilton svoj pozdrav na sociálnych sieťach. „Plne som sa sústredil na úplné zotavenie a snažil som sa vrátiť do formy, aby som mohol opäť pretekať v Abú Zabí.“

„Dnes ráno som sa cítil dobre a absolvoval prvý tréning. Len vám chcem zaslať pozitívne správy, dať vám vedieť, že som v poriadku. Ďakujem každému z vás za krásne správy a videá, naozaj si to veľmi vážim.“

„Dúfam, že nech ste kdekoľvek, zostávate pozitívne naladení a bojujete so všetkým, čo sa vám stavia do cesty. Verím, že sa budem môcť čoskoro vrátiť do auta,“ dodal Hamilton.

Súvisiace články