Hamilton bojuje s časom. Stihne VC Abú Zabí? | Magazín F1 - F1online.sk

Hamilton bojuje s časom. Stihne VC Abú Zabí?

fotka k článku undefined
zdroj: Mercedes

Lewis Hamilton vynechal Veľkú cenu Sachíru, ale v nedeľu by už v Abú Zabí chcel byť k dispozícii. Pozitívne testovaný bol ešte minulý utorok, takže zo zdravotného hľadiska by to stihnúť mohol, avšak problémy mu môžu spôsobiť pomerne prísne pravidlá platné v Bahrajne i v Abú Zabí.

Každý, kto chcel pricestovať do Abú Zabí, tak musel spraviť spolu s celým zvyškom padoku ešte v pondelok, pričom všetci ostatní ľudia, ktorí do krajiny prídu, by museli nastúpiť do 14-dňovej karantény.

Hamilton to nestihol, pretože naďalej je v Bahrajne a v karanténe je aktuálne siedmy deň. V tejto súvislosti sa však dá predpokladať, že kompetentní v Abú Zabí by mu ako sedemnásobnému majstrovi sveta a hlavnej hviezde F1 dali výnimku.

No a verí tomu aj šéf Mercedesu Toto Wolff. „Myslím si, že ak sa Lewis zotaví, pričom každý deň mu je lepšie a lepšie, a bude negatívny, tak bude v aute,“ uviedol Wolff.

Podľa riaditeľa pretekov Michaela Masiho je pretekárov osud len v rukách dvoch spomínaných vlád. „Vždy ide o to, aby sme dodržiavali nariadenia vlád, ich zákony a rôzne úpravy,“ povedal Masi.

„Na jednej strane bude teda na bahrajnských zdravotníkoch, aby určili, či je Lewis fit a či je to v súlade s ich predpismi, no a potom to bude na ľuďoch z Abú Zabí, aby preverili svoje kritériá. O všetkom teda rozhodnú tieto vlády.“

Kompetentných z Medzinárodnej automobilovej federácie (FIA) zaujíma len to, aby mal Hamilton negatívny test. Ak ho bude mať, môže vstúpiť do padoku.

„Ak sa jazdec zúčastní aspoň jedného tréningu, prípadne aspoň kvalifikácie, môže sa zúčastniť pretekov,“ dodal Michael Masi naznačujúc, že Hamilton potrebuje absolvovať buď tréning alebo kvalifikáciu. Takže na trati mu stačí byť v sobotu popoludní.

A zdá sa, že toto všetko je zvládnuteľné. Pôjde len o to, kedy bude mať negatívny test. A či ho vôbec bude mať. Vďaka príkladu futbalistu Cristiana Ronalda vieme, že choroba môže aj vrcholového športovca držať pomerne dlho.