Vettel sa zastal mechanikov: Zbabrané zastávky neboli ich vina | Magazín F1 - F1online.sk

Vettel sa zastal mechanikov: Zbabrané zastávky neboli ich vina

fotka k článku undefined
zdroj: Scuderia Ferrari Press Office

Sebastian Vettel obsadil na Veľkej cene Sachíru dvanáste miesto. V zásade celý čas bol mimo hry a nič svetoborné nepredviedol. Bolo to pritom podujatie, v ktorom sa dalo zažiariť, čo ukázalo aj nezvyčajné zloženie pódia.

„Moje preteky boli tak trochu irelevantné,“ povedal Vettel s úsmevom pre Sky Sports F1. „Boli sme dosť pomalí. Nedokázal som sa držať ostatných a byť v hre.“

„Na rovinkách som nezískaval nič k dobru ani v tom prípade, keď som bol vo vzduchovej clone a mal som DRS. Celé preteky som sa potom len bránil a na konci som nevedel vyťažiť ani z mäkkých gúm. Pokazené zastávky v boxoch napokon asi nič neznamenali, pretože pri poslednom výjazde bezpečnostného auta sa to aj tak neutralizovalo.“

Nemec absolvoval svoje predposledné preteky vo farbách Ferrari a vyzerá to tak, že túto kapitolu chce mať čím skôr za sebou. Potom nahradí nedeľného víťaza Sergia Péreza v Racing Pointe.

„Boli to dosť čudné preteky, mali sme výjazdy safety caru a podobne. Napokon ani neviem, čo všetko sa vlastne stalo, ale Racing Point je ozaj silný. Teším sa na to, že k ním pôjdem. Teraz však chcem hlavne ukončiť túto kapitolu a je to dosť bolestivé. Robil som, čo sa dalo, ale bolo to ťažké.“

„Sergiovi musím pogratulovať, teším sa spolu s ním. Na druhej strane mi je veľmi ľúto Georga. Ak mám dobré informácie, tak celý čas viedol. Síce získal svoje prvé body, ale prial by som si, aby to dopadlo inak,“ skonštatoval Sebastian Vettel.

Štvornásobný majster sveta sa vzápätí  zastal svojich mechanikov, ktorí zbabrali obe zastávky v boxoch. V tejto súvislosti povedal, že to „majú veľmi ťažké“ a je mu ich aj ľúto, pretože podľa neho ide o celkový dizajn ich nástrojov a auta. Všetko bude treba zmeniť, ale teraz to už nie je možné spraviť.

„Naše auto je pri zastávkach v boxoch jednoducho zlé a potom to dopadne takto. Oni kvôli tomu vyzerajú hlúpo, ale ja na nich nie som nazlostený. No a celkovo to vyzerá tak, že toto auto už so mnou vôbec nie je skamarátené. Pokúšam sa jazdiť všelijak, šetriť pneumatiky a robiť čokoľvek, ale nespôsobuje to žiadny rozdiel,“ dodal sklamaný Vettel.