Podľa Wolffa výmena Bottasa za Russella nie je reálna | Magazín F1 - F1online.sk

Podľa Wolffa výmena Bottasa za Russella nie je reálna

fotka k článku undefined
zdroj: Mercedes

O tom, že Lewis Hamilton pri Valtterim Bottasovi získa aj ôsmy majstrovský titul, zrejme nepochybujú ani tí, ktorí počas zimy očakávajú oznámenie príchodu Bottasa 4.0. Z pohľadu fanúšikov by preto bolo veľmi atraktívne, keby sa o to mohol pokúsiť aspoň George Russell. Wolff však vysvetľuje, že takýto scenár zrejme zostane len na papieri.

Russell predvádzal skvelé výkony aj vo Williamse, no ako v nedeľu poznamenal Carlos Sainz, tie dve desatiny, o ktoré sa pilot postará vďaka svojmu talentu, si nevšimnete, keď monopost stráca dve sekundy na kolo. Keď však naskočil do Mercedesu, ukázal, že by Valtteriho Bottasa vedel zdolať.

Lewis Hamilton ešte nemá podpísanú zmluvu pre rok 2021, ale ukončenie spolupráce jeho a strieborných šípov je momentálne nemysliteľné. Valtteri Bottas má tiež podpísaný kontrakt, v jeho prípade jednoročný.

Nemohol by Mercedes predsa len toho Bottasa ešte nahradiť? V tejto sezóne sme dostali viac ako dosť dôkazov, že zmluvy až také dôležité nie sú, pokiaľ tím niečo naozaj chce. Otázka stojí, či takéto niečo Mercedes chce.

Z vyjadrení Tota Wolffa sa zdá, že ani nie. “On je pilotom Williamsu a s Williamsom má zmluvu,” uviedol na margo Georga Russella. “Našu jazdeckú dvojicu tvoria Valtteri a Lewis. Nevidím to teda pre rok 2021 reálne.”

“Chápem, že by to bola zaujímavá situácia mať v tíme oboch, pre nás všetkých by to bola možno trochu divoká jazda. Možno sa jej v budúcnosti dočkáme,” skonštatoval.

Treba sa zamyslieť aj nad tým, prečo by Mercedes riskoval scenár podobný tomu z roku 2007, keď majstra sveta Fernanda Alonsa vytrápil Lewis Hamilton? V McLarene vtedy nebola vôbec dobrá atmosféra. Ju uvoľnil až príchod Heikkiho Kovalainena, ktorý Hamiltonovi nerobil žiadne problémy. Pre strieborné šípy bude asi ideálne počkať, kým “alfasamec” Hamilton z tímu odíde.

Stoffel Vandoorne bol po správach, že sedačku nedostane on ako rezervný jazdec ale George Russell, právom nahnevaný. Mercedes vysvetlil svoju voľbu úmyslom využiť Hamiltonovu absenciu na vyskúšanie Russella, čo má Mercedesu pomôcť pri rozhodovaní sa z dlhodobého hľadiska.

Wolff zatiaľ nechce komentovať ani otázku, či Russella podpíše aspoň pre sezónu 2022. “George bol vždy pilotom Mercedesu. Teraz je jazdcom Williamsu a môže byť hrdý na to, čo dnes predviedol. Vo Williamse budú vedieť, že jeho dosiahnuté časy sú zrejme maximom, aké je možné zajazdiť. Teraz musíme zistiť, čo má pre nás pripravené budúcnosť. Zatiaľ nemám celkom jasno v tom, čo by to malo byť.”