Steiner reaguje na Delétraza: Nepotrebujem sa nikoho pýtať, koho posadím do auta | Magazín F1 - F1online.sk

Steiner reaguje na Delétraza: Nepotrebujem sa nikoho pýtať, koho posadím do auta

fotka k článku undefined
zdroj: Haas

Vymenovanie Pietra Fittipaldiho ako náhradníka za zraneného Romaina Grosjeana, dosť rozosmutnilo druhého náhradníka Haasu, Louisa Delétraza. Švajčiarsky pretekár bol vo všetkých objektívnych ukazovateľoch pre Haas lepšou voľbou, v Banbury však ukázali na Fittipaldiho.

Nie je žiadnym tajomstvom, že Delétraz po debute veľmi túžil. Na sociálnych sieťach sa s dávkou irónie hlásil do služieb Racing Pointu, keď im vypadol Sergio Pérez, pobavil aj obdobným tweetom na adresu Mercedesu, po vypadnutí Lewisa Hamiltona. Absolútnym vrcholom v jeho podaní však bola gratulácia Jackovi Aitkenovi, ktorý v Sachíre zaskočí za Georgea Russella.

„Gratulujem Jackovi, Williamsu a Mercedesu. Rozhodnutie založené na čistej výkonnosti. Je pekné vidieť, keď tím svojich jazdcov rešpektuje,“ napísal Delétraz. To bolo dosť okaté torpédo rovno do vlajkovej lode Haasu.

Poukázanie na „čistú výkonnosť“ je pochopiteľne odkaz na Louisove tohtoročné i nedávne výsledky, ku ktorým sa tie Fittipaldiho ani len neblížia. Vetu týkajúcu sa rešpektu netreba v tomto prípade nijak zvlášť komentovať. Nie je teda žiadnym prekvapením, že chodiaci temperament menom Günther Steiner, komentoval Švajčiarovo počínanie vo vlastnom štýle.

„Nehovoril som s ním o tom, no videl som, že je naštvaný. Nie je pritom jediný naštvaný, pretože toto miesto chceli viacerí,“ povedal Steiner. „Je iba jedným z mnohých, tak nech sa postaví do radu. Pietro si to zaslúži.“

„Pietra som požiadal, aby tu bol, pretože som sa obával koronavírusu. Ihneď prišiel a mimo domova strávil tri týždne bez akejkoľvek záruky, že bude jazdiť.“

„Nebudem o tom diskutovať. Mali sme plán a toho sme sa držali. Okrem toho, nemusím sa nikoho pýtať, koho posadím do auta,“ dodal Steiner.