Vettel o Mickovi Schumacherovi: Mne pomáhal jeho otec, ja chcem pomôcť jemu | Magazín F1 - F1online.sk

Vettel o Mickovi Schumacherovi: Mne pomáhal jeho otec, ja chcem pomôcť jemu

fotka k článku undefined
zdroj: Twitter/Haas F1 Team

To, čo vrabce po padoku čvirikali už celé týždne, je po strede realitou. Mick Schumacher bude nasledovať svojho otca; v budúcom roku sa predstaví vo Formule 1. Na jeho ceste mu chce pomôcť Sebastian Vettel, ktorý má k Schumacherovcom špeciálne dobrý vzťah.

Už tento víkend môže Mick Schumacher rozhodnúť šampionát F2. Pred druhým Callumom Ilottom má štrnásťbodový náskok, pričom v hre je ešte 48 bodov. Nič z toho však nemôže z okruhu s pyšným výrazom sledovať jeho otec Michael Schumacher.

Sebastianovi Vettelovi je to dosť ľúto. “Mick je skvelý chlapec a ja mám k jeho otcovi výnimočný vzťah. Je to škoda, že Michael nemôže vidieť tento Mickov progres, ktorý v posledných rokoch robí, a tiež ako teraz vstupuje do Formuly 1.”

“Ja ho mám naozaj rád, vychádzame spolu dobre. Rád mu poviem všetko, čo viem,” ponúka svoju podporu štvornásobný majster sveta, ktorý od roku 2006 nazbieral nesmierne množstvo skúseností. “Ja som sledoval jeho otca, ako vyhral oveľa viac pretekov, než koľko mohol Mick vidieť vyhrať mňa.”

Keď Sebastian Vettel začínal svoju kariéru a hľadal pomoc, obracal sa na Michaela Schumachera. Neskôr ako pilot Red Bull vyhral štyri tituly majstra sveta. Schumiho rady padli na úrodnú pôdu. Vettel teraz dúfa, že s tými jeho to dopadne rovnako.

“Ja sa naňho pozerám ako na človeka, ktorému by som vedel pomôcť v jeho živote alebo na jeho ceste, a to s vecami, ktorými som si aj ja vo svojej kariére prešiel. Myslím si, že je veľmi dôležité, aby vykročil svojou cestou,” dodáva Vettel. “Mne však veľmi pomohlo, keď mi Michael objasnil nejaké veci, keď som sa ho pýtal na rady. Teraz sa snažím robiť to isté pre Micka.”