Leclerc: Nemohol som uveriť, že sa Romainovi podarilo dostať von | Magazín F1 - F1online.sk

Leclerc: Nemohol som uveriť, že sa Romainovi podarilo dostať von

fotka k článku undefined
zdroj: Scuderia Ferrari Press Office

Momenty hrôzy z nedeľnej Veľkej ceny Bahrajnu pochopiteľne rezonujú aj po niekoľkých dňoch. Pre Formulu 1 to predstavuje ďalší dôležitý míľnik v oblasti bezpečnosti a ochrany zdravia, no zároveň i zdvihnutý varovný prst smerom do budúcna.

Najhoršieho sa obával i pilot Ferrari Charles Leclerc, ktorý sa nachádzal niekoľko pozícii pred Grosjeanom. Ani on si však nemohol nevšimnúť ohnivú guľu, ktorá explodovala v jeho spätnom zrkadle. Masívne plamene bolo zreteľne vidno aj v deviatej zákrute, čo v pilotoch vzbudilo veľké obavy.

„Ak mám byť úprimný, pri pohľade do spätných zrkadiel, som nemal veľké nádeje. Vo vysielačke pri ceste do boxov som vyjadril svoje obavy,“ povedal Leclerc v rozhovore pre BBC. „Neprišli žiadne nové správy až pokým som nezastavil na konci boxovej uličky a nevystúpil z auta. Vtedy som sa konečne dozvedel, že sa Romain dostal von, čomu som naozaj nemohol uveriť, pretože dokonca aj pri prejazde deviatou zákrutou bolo vidieť plamene.“

Charles pritom dobre vie, aké to je stratiť na trati niekoho zo svojich blízkych. Veľmi blízki si boli so zosnulým Julesom Bianchim. Zasiahla ho aj vlaňajšia tragédia v belgickom Spa, ktorá vzala život Anthoinovi Hubertovi, s ktorým sa Charles poznal od mala. Naskočiť po takejto nehode späť do auta teda bolo ťažké aj preňho.

„Stiahol som sa do svojej ulity a sústredil sa na seba,“ opísal svoje pocity pred reštartom Leclerc. „Pred pretekmi vám mysľou beží mnoho vecí, napríklad stratégia, vaša taktika pre prvé kolo a podobne. Snažil som sa sústrediť na to, aby som dosiahol čo možno najlepší výsledok a nemyslieť na tú nehodu.“

„Romainovi som poslal dve správy. Na prvú neodpovedal, zrejme preto, že mu takých správ prišlo tisíce. Na druhú už odpísal, vtedy už asi mohol písať, keďže mu dali dolu časť obväzov. Bol som šťastný z toho, že je v poriadku. V nemocnici som za ním nebol, pretože som očakával, že tam bude veľa ľudí a nechcel som ho obťažovať,“ dodal Leclerc.