Do konca sezóny 2020 predstavíme jazdecké zloženie, sľubuje Steiner | Magazín F1 - F1online.sk

Do konca sezóny 2020 predstavíme jazdecké zloženie, sľubuje Steiner

fotka k článku undefined
zdroj: Haas

Mená pilotov, ktorí budú v ďalšej sezóne pôsobiť v Haase, sú už vo svete Formuly 1 akýmsi verejným tajomstvom. Aj napriek tomu však stále čakáme na oficiálne vyhlásenie zo strany amerického tímu. Steiner avizuje, že už dlho čakať nebudeme.

“Plánujeme to oznámiť pred skončením sezóny. Ešte neviem presný dátum a ani deň, ale už dlho nebudeme čakať. Maximálne dva týždne, takže vás chcem poprosiť, buďte trpezliví,” hovoril v Bahrajne Günther Steiner.

Práve toto vyjadrenie Günthera Steinera najjasnejšie naznačuje, že v budúcej sezóne uvidíme v Haase Micka Schumachera a Nikitu Mazepina. Okrem toho, že Sergio Pérez už viac-menej otvorene uvažuje len o dvoch alternatívach — o odchode z Formuly 1 alebo o pokračovaní v Red Bulle —, a teda je mimo hry, sedí aj načasovanie.

V prípade Micka Schumacher už niet nad čím dumať, no Nikita Mazepin nemá všetko úplne isté. Aby sa budúci rok mohol predstaviť vo Formule 1, nezaobíde sa bez superlicencie. Na to potrebuje dostatok bodov, a teda skončiť prinajhoršom na siedmom mieste v šampionáte F2.

Keďže je momentálne šiesty a stále existuje relatívne veľká šanca, že pri dvoch zbabraných víkendoch by spadol až na ôsme miesto či dokonca nižšie, Haas nemôže nič oficiálne potvrdiť. Steiner však tvrdí, že čakanie na verdikt nemá s výsledkami v F2 nič spoločné: “Nezávisí to od toho, to vás musím sklamať!”

Dvaja nováčikovia v tíme, to bude pre Haas veľká zmena. Doteraz v kokpitoch sedeli Grosjean s Magnussenom, vo Formule 1 už skúsení borci. Steiner v tom ale problém nevidí, ba práve naopak.

“Ak si sem prinesieme nováčikov — ak —, tak si myslím, že budúci rok na to bude vhodný,” hovorí Steiner. “Budúcoročné auto sa totižto nebude veľmi vyvíjať. Autá sú zmrazené, takže nemôžeme robiť veľké zmeny. Samozrejme, aerodynamiku meniť môžeme, ale základy auta sa meniť nebudú.”

Na záver ešte doplnil: “Je to vývoj, no nie nový vývoj. A v budúcom roku sa aj tak budeme koncentrovať na auto pre ročník 2022, myslím si, že to bude taký prechodný rok. Pre nováčikov to bude vhodný čas, kedy naskočiť, naučiť sa o F1, spoznať ľudí, naučiť sa chodiť na tlačové konferencie a podobné záležitosti.”