Leclerc o Turecku: Prehnal som to s optimizmom | Magazín F1 - F1online.sk

Leclerc o Turecku: Prehnal som to s optimizmom

fotka k článku undefined
zdroj: Scuderia Ferrari Press Office

Charles Leclerc mal v pretekoch v Turecku obrovskú príležitosť získať druhé miesto, no to mu ušlo v poslednej sekcii zákrut po prebrzdení. Leclerc uznáva, že bol príliš optimistický, čo sa mu nakoniec vypomstilo.

Keď sa k incidentu vrátil vo štvrtok v Bahrajne, hovoril o problémoch pri brzdení a s výhľadom. “Keď sa na to pozriem, tak vidím dve veci. Prvou je, že som bol príliš veľký optimista, pravdepodobne som netrafil svoj brzdný bod. Nie o veľký kus, ale stačilo to, aby som vyletel.”

“Nuž a auto bolo veľmi, veľmi špinavé. Snažil som sa situáciu skontrolovať v spätných zrkadlách, ale dozadu som nič nevidel,” pokračoval Charles Leclerc, ktorý mal v tomto smere rovnaké problémy ako zvyšok poľa. “V každom prípade si myslím, že som si mal nechať väčšiu rezervu. Pri brzdením som bol pred Sergiom. Ale také veci sa stanú. Poučím sa z nej a dúfam, že sa to už nestane.”

Pódium a štvrté miesto v Turecku bol najlepší výsledok pre Scuderiu v celej tejto sezóne. Červených to vystrelilo smerom hore v konštruktérskom šampionáte. Až tak vysoko, že teraz už začínajú poškuľovať po tretej priečke. Jej zisk sa len pár týždňov dozadu zdal ako nereálny.

Leclerc s Vettelom budú musieť stiahnuť 24-bodový náskok na Racing Point. “Ak sa na to pozrieme realisticky, tak to bude veľmi ťažké. Potrebujeme tri perfektné víkendy. Musíme sa koncentrovať na seba a uvidíme, či na to máme alebo nie.”

“Nebude to však závisieť len od toho, akú dobrú prácu odvedieme my, ale aj od toho, akí budú oni počas týchto troch víkendov konzistentní,” zhrnul Leclerc.