Steiner: Pravdepodobnosť, že by Haas neprežil, bola veľká | Magazín F1 - F1online.sk

Steiner: Pravdepodobnosť, že by Haas neprežil, bola veľká

fotka k článku undefined
zdroj: Haas

Sezóna 2020 bola pre viacero tímov veľkou výzvou. Pre niektoré zo športového hľadiska, pre iné v prvom rade z hľadiska samotného prežitia. Günther Steiner je preto veľmi rád, že sa Haasu podarilo preklenúť toto náročné obdobie a na štartovom rošte ho budeme vidieť aj v nasledujúcej sezóne.

Vážne finančné problémy zaznamenali viaceré tímy. Williams ich napokon vyriešil predajom tímu, v McLarene si zas požičali či “založili” svoju továreň vo Wokingu. Vážnosť situácie si uvedomili aj majitelia Formuly 1, ktorí spolu s tímami úspešne dotiahli do konca novú Concordskú dohodu, ktorej súčasťou je spravodlivejší kľúč prerozdeľovania peňazí medzi tímy a tiež znižovanie nákladov.

“Čo sme urobili správne? Prežili sme, to sme urobili správne,” hodnotil najväčší úspech Haasu v tejto sezóne jeho šéf Günther Steiner. “Pravdepodobnosť, že by sme tu už neboli, bola veľká. Všetci však zatiahli za jedno lano a my tu zostávame.”

“Možno sme na trati nemali obzvlášť dobrú sezónu, ale myslím si, že pre Haas a pre Formulu 1 to bolo dobré. Môžeme si myslieť, že nás nepotrebujú, ale ja mám zato, že Formula 1 potrebuje ľudí a tímy, akým je Haas,” konštatuje temperamentný Talian.

Sezóna sa nám skončí pretekovou trojičkou. Tých bolo v aktuálnom ročníku neúrekom, čo sa podpísalo na všetkých zainteresovaných. Aj preto sa Steiner teší na moment, kedy si bude môcť vydýchnuť.

“Včera som bol v lietadle z Frankfurtu aj s nejakými jazdcami. Povedali, že si to celkom užili. Nato som im odvetil, že veď zbierajú body — to by som si užíval aj ja. My sme však mali náročnú sezónu, Formula 1 vo všeobecnosti mala ťažký rok,” pokračuje Steiner.

Vpred k svetlejším zajtrajškom. “Nie som smutný z toho, že sa to čoskoro skončí. Všetci sú trochu unavení. Preteková trojička na záver, navyše tak blízko pred Vianocami, nie je nič, po čom by chlapci túžili. Ale aj tak máme šťastie, že sme mali vôbec nejakú sezónu.”

“Udržali sme tento šport pri živote, a preň to nebol zlý rok. Nepovedal by som, že by bol dobrý, ale nebol zlý, určite mohol byť horší. Podľa mňa všetci z FOM odviedli výbornú prácu, keď zorganizovali všetky tie preteky,” doplnil.