Ani Chadwicková zrejme do F1 nenahliadne, upísala sa v šampionáte Extreme E | Magazín F1 - F1online.sk

Ani Chadwicková zrejme do F1 nenahliadne, upísala sa v šampionáte Extreme E

fotka k článku undefined
zdroj: Twitter/Williams Racing

Čakanie na ďalšiu ženskú pretekárku vo Formule 1 pokračuje. Zrejme ani historicky prvá šampiónka ženskej W Series, Jamie Chadwicková, nebude talentom, ktorý dokáže dať dohromady potrebných 40 bodov na zisk superlicencie a následne sa upísať niektorému z tímov. V tomto ročníku pôsobila ako jediná žena v juniorskej Formule Regional a svojimi výkonmi nijak neohúrila.

Rodáčka z mesta Bath získala vlani titul v sérii W, čo je čisto dievčenský formulový šampionát. Krátko nato sa stala aj vývojovým jazdcom Williamsu. Pre tento rok sa upísala tímu Prema vo Formule Regional. Taliansky celok bol jasným favoritom ročníka 2020 a tento status aj potvrdil.

No kým Chadwickovej tímoví kolegovia Gianluca Petecof, Arthur Leclerc a Oliver Rasmussen práve navzájom bojujú o titul, Jamie ich boj sleduje z úctivej vzdialenosti. Na čelo šampionátu momentálne stráca priepastných 267 bodov. Podobná priepasť ju delí aj od 40 bodov, ktoré potrebuje, aby sa mohla dostať do Formuly 1.

Chadwicková teraz aspoň čiastočne ohlásila svoje plány na sezónu 2021. Bude jazdkyňou tímu Veloce Racing v premiérovom ročníku terénneho elektrického šampionátu Extreme E. Pravidlá tejto série okrem iného nariaďujú i to, aby jazdecké zloženie tímov pozostávalo z jedného mužského a jedného ženského pilota, čo má za cieľ podporiť diverzitu vo svete motoršportu. Chadwickovej tímový kolega zatiaľ odhalený nebol, no tím Chip Ganassi už vo svojom tíme potvrdil Saru Priceovú a tím Andretti United Catie Munningsovú.

„Som hrdá, že budem jazdkyňou tímu Veloce Racing v tak revolučnom šampionáte, ako je Extreme E. S Veloce spolurpacujem už veľmi dlho a sú pre mňa ako rodina. Je pre mňa poctou, že sa stanem ich ženskou pilotkou v tak vzrušujúcej a dôležitej pretekárskej sérii,“ vyhlásila po podpise zmluvy Chadwicková.

„Klimatická zmena je niečo, čo sa týka každého z nás. Som nadšená, že môžem začať aj svoj boj. Môžem jednoznačne povedať, že testovať tieto autá patrí k tým najzábavnejším momentom mojej kariéry. Už sa neviem dočkať, až v budúcom roku vyjdem na tie najkrajšie miesta našej planéty,“ dodal Angličanka.

Ešte treba dodať, že premiérová sezóna Extreme E sa bude skladať len zo skromných piatich podujatí. Dá sa teda predpokladať, že Chadwickovej kalendár sa nebude skladať len z povinností v tomto šampionáte.

Komentáre