Vettel si myslí, že Hamilton by ho v tíme chcel | Magazín F1 - F1online.sk

Vettel si myslí, že Hamilton by ho v tíme chcel

fotka k článku undefined
zdroj: Pirelli Motorsport

Pre Sebastiana Vettela končí ďalšia kapitola jeho kariéry. Odchod z Ferrari a prestup do Aston Martinu sprevádzalo veľa diskusií a špekulácií. Okrem iného sa hovorilo aj o možnom konci kariéry či ročnej pauze. Sebastian však ešte nie je pripravený zavesiť kombinézu na klinec a pokračuje.

„Premýšľal som o konci kariéry,“ priznal Vettel pre talianske Corriere dello Sport. „Cítil som však, že ešte mám tomuto športu čo dať, ponuka od Aston Martinu teda prišla v ten správny čas.“

„Lawrenca Strolla a Otmara Szafnauera poznám už dlho. Oslovili ma v padoku a opýtali sa na možný prestup, tak celá naša debata začala. Nebudem okolo toho robiť žiadne tajomstvá.“

Po šiestich rokoch tak končí Sebastianova anabáza vo Ferrari. Scuderia mala s Vettelom na palube jediný cieľ, a to majstrovský titul. K jeho naplneniu nedošlo a preto môžeme objektívne povedať, že napriek viacerým úspechom bolo Sebovo pôsobenie v Maranelle neúspešné.

„Určite nechcem Ferrari z ničoho obviňovať. Ja som ten, ktorý má v rukách volant, to je filozofia, ktorú razím od svojich šestnástich rokov,“ povedal Vettel, ktorý v rokoch 2017 a 2018 nemal k titulu vôbec ďaleko. Práve toto obdobie je považované za Sebastianovu „zlatú éru“ v Maranelle, ktorá skončila osudnou Veľkou cenou Nemecka 2018.

„Najlepšie Ferrari, ktoré som mal, bol to z roku 2017. Síce nám v kvalifikáciách chýbal výkon, no často sme boli pred Mercedesom,“ skonštatoval štvornásobný šampión. Ten bol niekoľkokrát spájaný aj s možným presunom do Mercedesu.

„Majú skvelé auto, tím je neuveriteľne silný a Lewis z toho pochopiteľne ťaží. Niektorí ďalší jazdci by na jeho mieste mali takisto úspech,“ povedal Vettel na margo nedávnych vyjadrení Maxa Verstappena, ktorý povedal, že v Mercedese by uspelo 90 percent jazdcov.

„Ťažko povedať. Na druhú stranu však treba priznať, že Lewis to dokáže každý víkend, čo je jeho veľmi silná stránka.

Keby som mal príležitosť jazdiť za Mercedes, nepovedal by som nie. V súčasnosti by nepovedal Mercedesu nie žiadny z jazdcov. Som pripravený jazdiť po Lewisovom boku. Museli by ste sa samozrejme spýtať aj jeho, no myslím, že Lewis by bol rád, keby ma mal v tíme. Je medzi nami veľký rešpekt,“ myslí si Vettel.