Podľa Browna je spolupráca s Alonsom jednoduchá, zvládnuť ho vraj nie je náročné | Magazín F1 - F1online.sk

Podľa Browna je spolupráca s Alonsom jednoduchá, zvládnuť ho vraj nie je náročné

fotka k článku undefined
zdroj: Renault Sport

V roku 2021 sa dvojnásobný majster sveta Fernando Alonso vráti do Formuly 1. Pôsobiť bude v Renaulte (po novom Alpine), čo je jeden z hlavných konkurentov jeho predchádzajúceho zamestnávateľa, McLarenu. Pre šéfa tímu z Wokingu, Zaka Browna, to bude naozaj pikantný súboj.

Alonsa jeho povesť predchádza. Za svoje pôsobenie vo Formule 1 si narobil mnoho nepriateľov a zanechal za sebou mnoho „spálenej zeme“. Rečí o jeho nezvládnuteľnej a egoistickej povahe sme za tie roky počuli viac ako dosť. No jeho bývalý šéf s ním takú skúsenosť vraj nikdy nemal.

„Spoluprácu s ním som veľmi užíval,“ povedal Zak Brown na margo dvojnásobného šampióna. „Máme vynikajúci vzťah. Spolu sme zažili oveľa viac náročných momentov, než tých pekných. Veľa sa hovorilo o jeho reputácii, no ja som nikdy nič také nezažil. Všetci hovorili, aké je náročné zvládnuť ho, no mne sa s ním spolupracovalo ľahko.“

„Má skvelú pracovnú morálku a je to inteligentný pretekár. Myslím, že v Renaulte sa z neho stane nekompromisný súper.“

„Je to pravdepodobne ten najvšestrannejší jazdec, s akým som kedy pracoval za ten krátky čas, čo som vo Formule 1. Bude mať rýchlosť a poraziť ho na trati nebude nič jednoduché,“ myslí si Brown.

Šéf McLarenu takisto Alonsovi veľmi pomohol dostať sa na severoamerický kontinent. Kalifornský rodák zohral kľúčovú úlohu pri premiére „El Nana“ v Indianapolise v roku 2017 a takisto mal významný podiel aj na tom, že McLaren má teraz v šampionáte IndyCar vlastný tím.

„Kedysi som sám pretekal, neviem, či mám vďaka tomu zmýšľanie pretekára a s jazdcami pracujem odlišne, no aj po troch hrozných rokoch, sme nikdy nemali žiadne nezhody,“ povedal Brown.

„Do každého kola dal každý víkend úplne všetko, bolo jedno, či bojoval o siedme alebo sedemnáste miesto. Je to veľký profesionál.“

„Indianapolis 2017 bol úžasný. Všetkých sme tým rozhodnutím prekvapili a on dokonca 27 kôl viedol. Bol to skvelý okamih. Napokon nám z toho bolo do plaču, keďže nakoniec mu odišiel motor. Naproti tomu rok 2019 bol hotová katastrofa, no Fernando sa k tomu postavil ako profík. Tiež som mu dovolil pretekať v LeMans, ktorú vyhral. Do Daytony sme už išli spolu. Takže ako som povedal, máme spolu vynikajúci vzťah a veľký rešpekt,“ uzavrel Brown.