Hamilton priznal, že vlani krátko rokoval aj s Ferrari | Magazín F1 - F1online.sk

Hamilton priznal, že vlani krátko rokoval aj s Ferrari

fotka k článku undefined
zdroj: Twitter/Mercedes

Azda posledným skutočne monumentálnym úspechom v historických zápisoch Lewisa Hamiltona by bol už len zisk titulu so Scuderiou Ferrari. Britský pretekár teraz priznal, že v roku 2019 dokonca začal s touto talianskou značkou rokovať, no rozhovory sa napokon skončili pomerne rýchlo.

Hoci teraz je už prakticky isté, že Hamilton predĺži zmluvu s Mercedesom — jedinou vážnou otázkou je, o aký počet rokov —, takto pred rokom sa médiami preháňali rôzne informácie. Dnes už sedemnásobný majster sveta sa totižto stretol s Johnom Elkannom. Práve toto stretnutie rozbehlo sériu špekulácií.

A nestáli úplne na vode, prezrádza Lewis Hamilton pre Gazzeta dello Sport. Úvodné rokovania vraj skutočne prebehli, aj keď sa nedopracovali k žiadnemu hmatateľnému výsledku. “Nikdy sme neboli naozaj blízko. Príležitostne sme sa o tom bavili, ale nezašli sme ďalej než po rozobratie možností, ktoré boli na stole. Neboli to tie pravé.”

Proti spojeniu Ferrari a Lewisa Hamiltona hralo aj načasovanie. Ferrari bolo očividne otvorené tomu, aby “pustilo k vode” Sebastiana Vettela, veď už počas zimy začalo poškuľovať po Carlosovi Sainzovi.

Hamilton mal však pred sebou ešte jeden rok v Mercedese a nezdalo sa, že by sa oplatilo zamieriť k papierovo slabšej konkurencii. Koniec-koncov, bol to práve záver minulého roka, kedy FIA začala skúmať pohonnú jednotku Scuderie a prijala aj prvé opatrenia proti obchádzaniu pravidiel pri párty-režimoch.

“Naše pozície do seba nikdy nezapadli. Myslím si, že načasovanie hrá dôležitú úlohu. Všetko sa napokon stane z nejakého dôvodu. V posledných sezónach však moja zmluva vždy vypršala v inom čase ako zmluvy všetkých ostatných. Nakoniec to dopadlo takto,” komentuje Hamilton.