Sainz: V Mercedese by ste vyhrávali, ale nie pri Hamiltonovi | Magazín F1 - F1online.sk

Sainz: V Mercedese by ste vyhrávali, ale nie pri Hamiltonovi

fotka k článku undefined
zdroj: Mercedes AMG F1

V padoku nie je ojedinelý názor, že ak by si do Mercedesu zasadli iní jazdci, tak veľká väčšina z nich by dokázala pozbierať podobný počet víťazstiev a titulov ako Lewis Hamilton. Podľa Carlosa Sainza je však háčik v tom, že by to dokázali len v prípade, ak by Hamilton nesedel vo vedľajšej garáži.

Maxa Verstappena dominancia Mercedesu veľmi nenadchla a na margo Lewisa Hamiltona prekonávajúceho rekordy pred pár týždňami uviedol: “Ja mám veľký rešpekt pred tým, čo dosiahol. Nie som z Lewisa v Mercedese frustrovaný. Ak mám byť totiž úprimný, tak 90 percent tohto poľa by v ich aute vyhrávalo. Nemám nič proti Lewisovi, je to skvelý jazdec, ale ich auto je naozaj dominantné.”

Carlos Sainz vo všeobecnosti s týmto pohľadom súhlasí. “Súhlasím s Maxom v tom, že 90 percent z jazdcov by v Mercedese pravdepodobne vyhrávalo, v kvalifikáciách aj v pretekoch,” cituje Španiela motorsport-total.com.

Hneď však aj dopĺňa podstatnú časť svojej výpovede: “Ak by ste ale tých jazdcov postavili voči Hamiltonovi v Mercedese, 90 percent z nich by ho neporazilo. Ak Hamiltona vyberiete z tejto rovnice, tak pravdepodobne každý v súčasnom poli by v Mercedese vyhrával.”

“Toto celkom dobre popisuje, čo sa v dnešnej Formule 1 deje. Ale dobre to poukazuje aj na to, že Hamilton je jeden z najlepších — aj keď má najlepšie auto,” pokračoval rodák z Madridu. “Ja veľmi pozorne sledujem, aké výkony Hamilton podáva pod tlakom.”

“V Q3 sa mu darí vyšperkovať všetky sektory a vziať si pole position hoci aj s drobným náskokom na Bottasa. V daždi v Rakúsku Bottasa porazil o poldruha sekundy. On vie robiť veci, ktoré iní nedokážu. Musel by som byť ale jeho kolegom, aby som o tom vedel detailnejšie rozprávať,” zhrnul Sainz.