Vettel sa už v aute cíti lepšie, myslí si Binotto | Magazín F1 - F1online.sk

Vettel sa už v aute cíti lepšie, myslí si Binotto

fotka k článku undefined
zdroj: Scuderia Ferrari Press Office

Rozlúči sa Sebastian Vettel so Scuderiou dobrými výsledkami? Veľká cena Turecka by to mohla naznačiť, veď Nemec získal svoje zatiaľ jediné pódium v sezóne, no ako hovorí staré príslovie, jedna lastovička ešte leto nerobí. Opatrnosť je teda namieste. Avšak, podľa Mattiu Binotta bol Vettelov výkon z nedele dôkazom toho, že sa Nemec začína kamarátiť s monopostom s označením SF1000.

Vettelovi sa už v úvodnom kole podarilo získať osem priečok, čím napodobnil výkon Kimiho Räikkönena z VC Portugalska, ktorý tiež v náročných podmienkach vyškolil konkurenciu. Vettel pokračoval rovnako dobre aj po zvyšok pretekov a na záver vyťažil z chyby jeho kolegu.

“Ja sa zo Sebastiana veľmi teším. Myslím si, že skončiť tretí a získať pódium bolo preňho veľmi dôležité,” hovorí Mattia Binotto, šéf Maranella. “Zatiaľ to preňho bola náročná sezóna. Myslím si však, že aspoň teraz ku koncu sezóny sa začína cítiť v aute pohodlne.”

Z posledných piatich pretekov Vettel bodoval len dvakrát — získal jedno tretie miesto a jedno desiate. Švajčiarsky inžinier však vidí to zlepšenie: “Podáva lepšie výkony. Mal dobré preteky. Už od štartu bol veľmi konzistentný, mal dobré tempo, manažoval svoje pneumatiky a držal si pozíciu.”

“Aj v tom úplne poslednom kole si s tým veľmi dobre poradil. Využil príležitosť, čo je skvelé, a skončil na treťom mieste veľmi tesne za Sergiom Pérezom. Je to vynikajúce,” opakoval Binotto. “Teším sa spolu s ním. Do konca nám zostávajú ešte tri preteky, nuž dúfam, že sa nám bude dariť aj na tých ďalších.”

Vettel má v tejto sezóne problémy skôr s kvalifikáciou. Keď tá nedopadne dobre a do pretekov má odštartovať z druhej desiatky, zvyčajne sa zasekne v niektorom z vláčikov na trati a bez podpory pohonnej jednotky sa len vozí. Vďaka skvelému štartu mohol v nedeľu jazdiť na čele takéhoto vláčika a hneď sa to prejavilo i na výsledkoch.

“Vylepšujeme naše auto. Ak sa pozriete na naše posledné veľké ceny, tak v pretekoch sme si zlepšili pozíciu. Myslím si, že auto je konzistentnejšie a aj o trochu rýchlejšie. Je skvelé získať takéto výsledky, je to super s ohľadom na budúcu sezónu, rovnako tak pred nasledujúcimi pretekmi. A ani vo veci konštruktérskeho poradia nie je ešte šampionát uzavretý, čo je povzbudzujúce,” doplnil Binotto, ktorého družina stráca na piaty Renault už len šesť bodov.