Steiner o jazdeckej zostave: Zopár maličkostí nás drží späť | Magazín F1 - F1online.sk

Steiner o jazdeckej zostave: Zopár maličkostí nás drží späť

fotka k článku undefined
zdroj: Haas

Tím Haas nasadí v budúcej sezóne úplne novú jazdeckú zostavu. Hovorí sa o dvojici nováčikov (Schumacher – Mazepin), takisto je možné, že v americkom tíme čakajú na rozhodnutie Red Bullu, ktorý by mohol rokovať so Sergiom Pérezom. Boss stajne Günther Steiner už pred pár týždňami hovoril, že oznámenie by mohlo prísť čoskoro.

„Blížime sa, blížime sa. Zopár maličkostí nás drží trochu späť, no snáď to budeme môcť oznámiť už čoskoro,“ stroho skonštatoval v Turecku Steiner.

Ďalšou veľkou otázkou je, ako je na tom Haas po stránke finančnej a po stránke vývoja. Ako vieme, v Banbury tohtoročné auto nevyvíjali vôbec, až tak drasticky sa šetrilo. Ako to bude v roku 2021? FIA a Formula 1 opäť upravili technické pravidlá, v Haase tak nejaké zmeny budú musieť urobiť. Podľa šéfa stajne vývoj beží už pár mesiacov.

„Vyvíjame. Boli sme zasiahnutí uzáverou a ostatnými vecami. Vývoj sme reštartovali asi pred troma mesiacmi, aby sme adaptovali auto na pravidlá pre rok 2021. Nemôžeme toho zmeniť veľa, aerodynamiku však vyvíjať môžeme. Vyvíjame tak veľmi, ako len môžeme, hoci nemáme mnoho času. Samozrejme, všetci vieme, že koronavírus mal dosah na náš tím. No máme nejaký progres, snáď sa v toho vyvrbí niečo dobré,“ povedal Steiner.

Je však zrejmé, že možnosti Haasu sú z pohľadu vývoja dosť obmedzené. Tím musí investovať, aby sa prispôsobil pravidlám. Počítať však môže aj s novým motorom od Ferrari, ktorého výsledky sú vraj sľubné.

„Myslím, že vždy sa snažíte získať výhodu po aerodynamickej stránke. Nejaké zmeny pre budúci rok sa týkajú aj aerodynamiky, musíme sa vzdať časti prítlaku v zadnej časti. Tiež očakávame zlepšenie po stránke motora,“ povedal Steiner.