Vettel: Asi sme dnes boli medzi tými, ktorým to vyhovovalo viac | Magazín F1 - F1online.sk

Vettel: Asi sme dnes boli medzi tými, ktorým to vyhovovalo viac

fotka k článku undefined
zdroj: Scuderia Ferrari Press Office

Klzký asfalt neulahodil každému pretekárovi. Podmienky si pochvaľoval taký Lando Norris či Charles Leclerc, nuž a relatívne spokojný bol aj Sebastian Vettel, podľa ktorého Ferrari zvládlo piatkové tréningy nadpriemerne dobre.

Charles Leclerc sa v oboch tréningoch ocitol v prvej trojke, Sebastian Vettel zas získal piate a ôsme miesto. To nie sú zlé pozície, hlavne keď vezmeme do úvahy fakt, že v posledných deviatich veľkých cenách sa Vettel len márne pokúšal prebojovať do Q3.

“Bolo to veľmi šmykľavé, myslím si, že to bola otázka nájdenia rytmu a neustáleho jazdenia. Trať sa stále zrýchľovala a zrýchľovala,” zamyslel sa Vettel nad piatkom v Istanbule. A čo hovorí na svoje výsledky? Čo je za nimi? “Nemyslím si, že by na to bol nejaký špeciálny dôvod.”

“Zajtra sa, prirodzene, štartové pole zase nahustí. V prvom tréningu sme videli veľké rozostupy, hlavne preto, že ľudia mali problémy prinúť pneumatiky pracovať. Myslím si, že my sme dnes asi boli medzi tými, ktorí na tom boli lepšie,” hodnotí štvornásobný majster sveta.

V noci na trať vyrazila čistiaca technika, ktorá dostala za úlohu odstrániť z povrchu trate čo najviac bitúmenu, aby sa v sobotu tak veľmi nešmýkalo. Vettel si myslí, že sa situácia zlepší.

“Asfalt je stále veľmi nový, takže aj veľmi, veľmi šmykľavý. Ale ku koncu dňa sa to zlepšovalo, takže už to bude asi len lepšie,” konštatuje Vettel, ktorý sa ešte pristavil pri počasí. Aj ono môže prehovoriť. “Predpoveď počasia na zajtra nevyzerá veľmi priaznivo. Neviem, ako sa situácia zmení, keď zaprší. Mohol by to byť ťažký deň. Ak ale spravíme všetko perfektne, môže to byť pre nás dobrá príležitosť.”