Wolff o rokovaniach s Hamiltonom: Nie sme zahnaní do kúta | Magazín F1 - F1online.sk

Wolff o rokovaniach s Hamiltonom: Nie sme zahnaní do kúta

fotka k článku undefined
zdroj: Mercedes

Rokovania o novej zmluve Lewisa Hamiltona sa nie a nie skončiť. Časť médií si to vysvetľuje tak, že ide o akési Hamiltonove pokusy zatlačiť na vedenie tímu a vybojovať si atraktívnejšiu zmluvu. Toto Wolff však v Turecku odmietol akékoľvek špekulácie o tom, že by boli strieborné šípy pri jednaniach zahnané do kúta.

Hamilton rozvíril pokojné hladiny vyjadrením, že podľa neho nevie zaručiť, že vo Formule 1 zostane aj po sezóne 2020. Myslel to vážne alebo to bol len blaf, aby si ukrojil väčší diel z koláča Mercedesu? Britské médiá hovoria o tom, že rodák zo Stevenage chce navýšenie mzdy.

Toto Wolff vysvetľuje prieťahy v rokovaniach postojom tímu, ktorý sa vraj chce baviť o zmluvách až po uzavretí oboch šampionátov, teda aj toho ešte stále otvoreného jazdeckého. “Nie, vôbec nie sme zahnaní do kúta,” vyhlásil šéf Mercedesu.

A plynule pokračoval: “Je medzi nami dobrá závislosť. My by sme ho chceli mať v aute, a ja si myslím, že on chce jazdiť v Mercedese, pretože je konkurencieschopný. Takže nie, myslím si, že je to medzi nami dobre vyvážené.”

“Nechcem však vytýčiť žiaden termín, pretože ak to urobím, na každých pretekoch sa na to budú všetci pýtať. Ale takto sme sa dohodli,” hovorí Wolff, akoby sa ho na Hamiltonovu zmluvu teraz všetci nevypytovali. “Myslím si, že je dôležité, aby sme zabezpečili zisk oboch titulov. Potom môžeme viesť o budúcnosti uvoľnenejšie diskusie.”

“Medzi nami panuje vzťah plný dôvery. Pravidelne dávame jeden druhému spätnú väzbu. Neexistuje žiaden dôvod, prečo by Lewis nechcel byť v takom konkurencieschopnom aute, akým je Mercedes. My zas nemáme žiaden dôvod rozmýšľať o alternatívnom jazdcovi. Medzi nami vládne perfektná symbióza. Nevidím dôvod, prečo by sme nemali pokračovať,” doplnil na margo Lewisa Hamiltona.

Vo vzduchu stále visí aj Wolffova budúcnosť. Viedenčan hovorí, že ako šéf tímu už nechce niesť také bremeno ako doteraz, a po čase sa chce stiahnuť do úzadia. Najskôr však chce za seba nájsť náhradu.

“Verím tomu, že každý z nás má nejakú dobu exspirácie, pretože nie je možné sa udržať na tej úrovni, na ktorej ste svoju cestu začínali,” filozofuje Wolff. “Toto je práca, ktorá si pri 20 pretekoch vyžaduje cestovanie lietadlom. V pondelok sa potom vraciate do kancelárie. Vlani som v hoteloch strávil 250 nocí a 500 hodín som bol v lietadle. Toto určite nechcem robiť po zvyšok svojho života.”

“Ale baví ma to, čo robím. Nechcem odísť z Mercedesu,” ubezpečil, pričom pre nemeckú Sky doplnil, že budúci rok bude “stopercentne” šéfom strieborných šípov.

Ako to teda vyzerá s jeho avizovaným nástupcom? Má už niekoho vyhliadnutého? Po dlhšej pauze lišiacky dodal: “Možno.”