Leclerc: Som lepším jazdcom, než na začiatku sezóny | Magazín F1 - F1online.sk

Leclerc: Som lepším jazdcom, než na začiatku sezóny

fotka k článku undefined
zdroj: Scuderia Ferrari Press Office

Charles Leclerc sa za necelé dva roky prepracoval až do pozície prvého jazdca Ferrari. Za ten čas ukázal dostatok jazdeckých kvalít a aj v tejto sezóne zaujal niekoľkými vynikajúcimi výkonmi. Jeho progres za necelé dve sezóny je očividný, no pomohla mu v tomto smere aj náročná sezóna 2020?

Presadnúť zo silného auta do slabšieho nie je vždy jednoduché, no omnoho zložitejšie je vypadnúť z bojov o víťazstvá a spadnúť niekam do stredu poľa. Charles Leclerc sa však s novou situáciou vysporiadal na jednotku, no nejde pritom nepomyslieť na povestné „čo by bolo keby?“. Aké by to bolo, keby bojoval na čele?

„Držme sa faktov a faktom je, že auto je v tomto roku horšie,“ povedal Leclerc. „Neviem povedať, čo by bolo, keby bolo lepšie. No myslím, že celkovo mi to ako jazdcovi pomohlo zlepšiť sa, pretože som v ťažkých časoch našiel dostatok odhodlania. Sústredím sa na seba a snažím sa zlepšiť. A aj keď len ťažko môžeme získavať o pódiá či víťazstvá, stále máme o čo bojovať. Mne na tom záleží.“

„Je to tiež o trpezlivosti. V minulosti som nepatril medzi tých, ktorí by ju mali, teraz však musím a myslím, že som sa zlepšil aj v tomto smere.“

Napriek tomu, že pre Ferrari to je najhoršia sezóna za dlhé roky a Scuderia ešte bude musieť hájiť šieste miesto v pohári konštruktérov, môže Leclerc skončiť v celkovom hodnotení štvrtý. Za „veľkou trojkou“ Hamilton – Bottas – Verstappen sa vytvorila veľká medzera, ktorú vyplnili mimoriadne vyrovnaní piloti zo stredu poľa. Charles je momentálne piaty so stratou desiatich bodov na Daniela Ricciarda.

„Som si istý, že som lepší jazdec, než na začiatku sezóny, ale je to tým, v akej situácii sme sa ocitli? Tým si nie som istý. Môj prístup sa príliš nezmenil, stále sa snažím hľadať a analyzovať vlastné slabiny a zlepšovať,“ dodal Leclerc.