Russell: Nemali by sme sa báť urobiť chybu | Magazín F1 - F1online.sk

Russell: Nemali by sme sa báť urobiť chybu

fotka k článku undefined
zdroj: Twitter/Williams

Britský pilot v službách Williamsu George Russell má za sebou jeden z najhorších víkendov svojej kariéry. V Imole mohol konečne pretrhnúť dlhé čakanie na prvý bod, no kvôli školáckej chybe sa mu to napokon nepodarilo. Haváriu počas jazdy za bezpečnostným vozidlom z pamäti už zrejme nikdy nevymaže.

Russell sa však po pretekoch zachoval ako džentlmen. Ospravedlnil sa tímu verejne aj súkromne, keď poslal Williamsu list s ospravedlnením. Nebolo to vraj po prvýkrát.

„Často im posielam svoje myšlienky a názory. Iste, bolo to z mojej strany hlavne ospravedlnenie za chybu, ktorá bola podľa mňa neakceptovateľná,“ povedal Russell novinárom v Turecku.

George pred dvoma týždňami po tejto nešťastnej chybe novinárom povedal, že celé preteky tlačil na pílu tak veľmi, ako to len šlo. Aj za bezpečnostným vozidlom sa snažil byť čo najagresívnejší, keďže mal obuté opotrebované tvrdé pneumatiky, ktoré sa ťažko zahrievajú. Možno až príliš veľká snaha napokon vyústila k chybe, po ktorej vyzeral Russell trochu ako amatér.

„Chvíľu som premýšľal o tom, či by som nemal nejakým spôsobom zmeniť svoj prístup k pretekaniu. V pretekoch niekedy risk znamená zisk, no niekedy odmenu prinesie opatrnejší prístup. Posledný víkend som si zjavne mal zvoliť tú druhú možnosť. No potom mi napadlo, kde je vlastne tá hranica? Mal by som byť opatrnejší aj v kvalifikácii? Mal by som byť opatrnejší aj pri nastavovaní auta?“ pýta sa Russell.

„Sme pretekári, sme tu, aby sme posúvali hranice a s tým prichádzajú chyby. Mali by sme sa tých chýb báť? Podľa mňa nie. Toto som im v tom liste napísal,“ dodal britský mladík.

„Ľutujem, čo sa stalo? Áno, veľmi. Ale zmení to môj prístup k tomuto víkendu a víkendom nasledujúcim? Nie, nezmení.“