Na vrchole Steinerovho zoznamu majú byť mladíci | Magazín F1 - F1online.sk

Na vrchole Steinerovho zoznamu majú byť mladíci

fotka k článku undefined
zdroj: Haas

Vo Formule 1 zostávajú pre budúcu sezónu prakticky už len dve voľné sedačky, čo je pre Haas potešujúca správa. Znamená to pre nich, že si z jazdcov budú vyberať, aj keď pri pohľade na výkon ich monopostu by inokedy boli len druhou voľbou. Nuž a koho si Haas vyberie? Podľa Steinera sa uvažuje hlavne o junioroch.

Günther Steiner sa už pred dvoma týždňami zamýšľal nad tým, podľa akých kritérií rozlúskne túto ťažkú otázku. A kým vtedy ešte nemal presnú predstavu, dnes je situácia o trochu iná. “Áno, pre nasledujúcu sezónu sa budeme koncentrovať na mladých jazdcov,” prezradil pre nemecký Sport 1.

Hneď to aj vysvetlil: “Jedna z vecí, ktoré naozaj chceme, je pokračovať s tými istými jazdcami aj v roku 2022, pretože vo Formule 1 začnú platiť úplne nové pravidlá. Jazdcov by ste mali spoznať ešte predtým, ako začnete sezónu, v ktorej sa auto výrazne zmení.”

V padoku je už verejným tajomstvom, že najväčšími kandidátmi sú Mick Schumacher, junior z akadémie Ferrari, a Nikita Mazepin, pretekár F2, ktorý má za sebou veľmi silné finančné krytie. Do úvahy prichádzajú ešte Callum Ilott a Robert Švarcman, ale týmto jazdcom sa dávajú len malé šance.

“Formula 2 má tento rok veľmi silné obsadenie a naša spolupráca s Ferrari by logicky mohla viesť k spolupráci s jedným z týchto juniorov. Mick Schumacher pravdepodobne v šampionáte skončí na prvom alebo druhom mieste, Robert Švarcman je štvrtý alebo piaty. Títo chlapci odvádzajú veľmi dobrú prácu a určite budú jednou z možností pre budúci rok,” konštatuje Steiner.

Temperamentný Talian ešte zhodnotil, že mať v tíme Schumacherovho syna by bola “veľká pocta”, a navyše by to bolo “dobré pre nás a aj pre Formulu 1”. “Dôležité však nie je len meno, ale aj výkon,” pripomenul.

Ak by sa v Haase rozhodli staviť na istotu a vedľa jedného juniora posadiť aj skúsenejšieho jazdca, môžu si vyberať z dvojice Pérez-Hülkenberg. Zrejme však najskôr počkajú na to, ako sa vyvinie situácia v Red Bulle. Ak by sa Pérezovi nepodarilo s ním dohodnúť, mohli by sa ho pokúsiť zlákať oni a získať aj jeho milióny.

“Ja som s Nicom Hülkenbergom v posledných týždňoch nehovoril,” priznal Steiner nakoniec. “Ako tím musíme vedieť, čo chceme, než začneme oslovovať ľudí. Myslím si, že nie je vhodné rokovať s ľuďmi a potom na nich zabudnúť.”