Toto nie je dievčenský internát, reaguje Brundle na Vettelove problémy | Magazín F1 - F1online.sk

Toto nie je dievčenský internát, reaguje Brundle na Vettelove problémy

fotka k článku undefined
zdroj: Scuderia Ferrari Press Office

Sebastiana Vettela čakajú vo Ferrari už len posledné štyri veľké ceny. Nasledovať bude prestup do Aston Martinu, od ktorého si sľubujú veľa nielen Aston Martin a Sebastian Vettel, ale aj fanúšikovia tohto populárneho Nemca. Martin Brundle ale upozorňuje, že Vettel by mal konečne ukázať, že si miesto v efjednotke zaslúži.

V Aston Martine o schopnostiach Sebastiana Vettela nepochybujú, štvornásobný majster sveta vraj “nezabudne jazdiť z jedného dňa na druhý”. Podľa Otmara Szafnauera Vettel len potrebuje tím, ktorý ho bude naplno podporovať a opäť mu pomôže nájsť stratené sebavedomie. To sa teraz v prípade Ferrari, ktoré sa orientuje už na budúcnosť a Charlesa Leclerca, povedať nedá.

Podľa Martina Brundla by mal pilot podávať dobré výkony aj v tíme, ktorý nepracuje len preňho. “Toto nie je dievčenský internát ani rehabilitačné stredisko,” reaguje komentátor britskej televízie Sky Sports F1. “Toto je Formula 1.”

Čísla hovoria samé za seba. Kým Charles Leclerc získal pre Scuderiu až 85 bodov, Sebastian Vettel len slabých osemnásť. V kvalifikácii bol Monačan už v desiatych pretekoch za sebou rýchlejší ako jeho skúsenejší kolega.

“Leclerc ma tento rok ohromuje ešte viac ako minulý rok, keď dokonca vyhral aj nejaké veľké ceny,” chváli Charlesa Leclerca bývalý pretekár. Monačan vie totižto oveľa lepšie zvládnuť neposlušný monopost s označením SF1000.

“Sebastian si nevie pri jazde do zákruty udržať takú rýchlosť. Necíti sa pohodlne. Auto sa nespráva tak, ako by on chcel, aby sa v zákrutách chovalo. Zato Leclerc to vie ukočírovať,” všimol si Brundle. “A presne to robí jazdca skvelým. Netvrdím, že Vettel nie je skvelý jazdec, je to štvornásobný majster sveta. Leclerc však odvádza senzačnú prácu a Seb proste nedokáže dostať auto pod kontrolu.”