Toto Wolff o svojom nástupcovi: O niekom by som už vedel | Magazín F1 - F1online.sk

Toto Wolff o svojom nástupcovi: O niekom by som už vedel

fotka k článku undefined
zdroj: Mercedes

Mercedes získal siedmy konštruktérsky titul za sebou a v Turecku sa zrejme dočkáme aj zisku toho jazdeckého. To je jasná štartovacia čiara na plnohodnotné rozbehnutie rokovaní o budúcnosti Tota Wolffa s Lewisom Hamiltonom v Mercedese. Ako to momentálne vyzerá s plánmi šéfa strieborných šípov?

Toto Wolff už dlhé týždne pripravuje verejnosť na to, že skôr či neskôr zo svojej pozície odíde. Neodíde však z Mercedesu úplne, s Daimlerom má rokovať o funkcii vyššie v hierarchii spoločnosti — hovorí sa o výkonnom riaditeľovi.

“Moja situácia je trochu iná, pretože ja som spolumajiteľ tímu Mercedes,” vysvetľoval pre Sky Sports Toto Wolff, držiteľ 30 percent akcií. “Nikdy ho nezanechám, pretože milujem to, čo robím. Čo je lepšie, ako byť súčasťou športového tímu, takej fantastickej skupiny ľudí?”

Aby sa Toto Wolff mohol stiahnuť, potrebuje za seba nájsť náhradu. Ešte pred víkendom avizoval, že na tejto úlohe začína pracovať, no nevie, či sa mu ju podarí dokončiť o rok, o dva alebo o tri. Podľa najnovších vyjadrení by sme vôbec nemuseli čakať až tak dlho.

“Už som povedal, že verím v to, že každý človek má nejakú dobu exspirácie. Ja som ešte na tú svoju nenarazil, myslím si, že stále viem byť prínosom. Ale musím rozmýšľať o budúcnosti, priniesť sem niekoho, naučiť ho, aby túto úlohu zvládol. Pre mňa je to fantastická výzva. Nasledovať bude táto kapitola, ale ešte ma tu nejaký čas budete stretávať,” avizuje Toto Wolff, ktorý dostal aj otázku, či vie o niekom, kto by ho mal nahradiť: “Viem, ale nemôžem vám o tom viac povedať.”

Lewis Hamilton sa v nedeľu nechal počuť, že nie je vôbec isté, že ho vo Formule 1 uvidíme aj budúci rok, Toto Wolff avizuje svoj odchod. Vyjadrenia sú to možno trochu prekvapivé, na čo Wolff zareagoval slovami, že azda ide len o akési pobláznenie zo zisku titulu a po pár dňoch budú mať obaja na vec triezvejší pohľad.

Nuž a ako to vyzerá s Wolffovou novou zmluvou? “Je to už len o tom položiť pero na papier. Cestujem na všetky preteky, v kancelárii som od pondelka rána až do piatka. Je s tým spojených veľa obetí, nie iba v osobnom živote, toto si vždy pýta veľa úsilia.”

“Ale momentálne, počas tohto zvláštneho lockdownu, ma to zregenerovalo. Cestovanie na preteky ma baví, užívam si tieto kamarátstva v rámci tímu a sledovanie toho, ako sa každý snaží vydať zo seba maximum,” dodal Wolff.