Wolff si nemyslí, že Hamilton skončí: Všetci sme však aj veľmi unavení | Magazín F1 - F1online.sk

Wolff si nemyslí, že Hamilton skončí: Všetci sme však aj veľmi unavení

fotka k článku undefined
zdroj: Mercedes

Lewis Hamilton po veľkej cene v Imole povedal, že nevie, či tu bude aj o rok. Opäť teda takticky naznačil, že vôbec nie je isté, či s Mercedesom predĺži zmluvu. Všeobecne však tomu verí len málokto a skôr sa to považuje za taktizovanie.

Okrem iného povedal, že existuje veľa vecí, ktoré ho bavia v bežnom živote. Určite by sa teda nenudil a našiel by si atraktívny program.

„Myslím si, že ak by sa rozhodol odísť – osobne si myslím a dúfam, že sa tak nestane – tak by sme odrazu mali ozaj hektický jazdecký trh,“ usmial sa športový šéf Mercedesu Toto Wolff, podľa ktorého boli Hamiltonove úvahy len o nálade daného okamihu: „Sú to emócie. Všetci sme tu veľmi šťastní, ale na druhej strane sme aj veľmi unavení.“

Rakúšan ďalej zdôraznil, že s jeho pocitmi sa vie absolútne stotožniť a v živote ide aj o mnoho iných vecí, ako len o Formulu 1. Sám má doma rodinu, ktorá na neho čaká a ktorej nevie venovať toľko času, ako by chcel.

„Tu sme na tom malom šťastnom mieste, z ktorého sa do domácností pokúšame dostať nejakú tú zábavu. Potom sa však môžeme vrátiť aj do náročnejšej dennodennej reality a aj to na nás má vplyv. Z tohto pohľadu je normálne, že človek má všelijaké pocity.“

Šesťnásobného majstra sveta Lewisa Hamiltona okrem toho zaujíma aj budúcnosť Tota Wolffa. Viackrát potvrdil, že sa mu s ním dobre spolupracuje a veľmi ho uznáva. Bez neho by to už možno nebolo ono.

„Už som povedal, že toto je môj tím, som jeho hrdým spolumajiteľom a nikam sa nechystám,“ zareagoval Wolff. „Moja pozícia sa v budúcnosti môže zmeniť a práve na to sa ma aj pýtal. Nikdy nie je nič isté…“

„Podobne, ako Niki Lauda ešte v sedemdesiatych rokoch. Jedného dňa – možno v piatok alebo sobotu ráno – sa na trati zobudíte a uvedomíte si, že vás to už nebaví. Toto sa môže stať hocikomu. My však v tejto ceste chceme pokračovať, ešte sme neskončili. Lewis, ja i celý tím… ešte sme neskončili,“ dodal Toto Wolff.