Hviezda budúcnosti podľa Alonsa? George Russell | Magazín F1 - F1online.sk

Hviezda budúcnosti podľa Alonsa? George Russell

fotka k článku undefined
zdroj: Twitter/Williams

Vo Formule 1 práve prebieha generačná výmena. Už len posledné sezóny čakajú “starých harcovníkov”, akými sú Kimi Räikkönen, Fernando Alonso a zrejme aj Lewis Hamilton. Mladíkov je čoraz viac, no ktorý z nich má potenciál na to, aby sa stal hviezdou budúcnosti?

Fernando Alonso tento víkend v Imole nechýbal, a tak mu novinári položili túto otázku ako jednému z najtalentovanejších pilotov minimálne posledných dvoch desaťročí. V rozhovore pre Sky Sports vyzdvihol Georga Russella.

Jeho výkony boli hlavne v minulom roku do veľkej miery prehliadané. Williams bol na zúfalom poslednom mieste a na záberoch sa takmer neukazoval. Russell zvádzal boj akurát tak s Robertom Kubicom. Teraz sa ale situácia zmenila a hlavne v kvalifikácii začal britský jazdec vystrkovať rožky.

“Ja si myslím, že teraz sú vo Formule 1 veľmi talentovaní pretekári,” hodnotí aktuálny stav Fernando Alonso. “Všetci sem prichádzajú majúc za sebou veľmi dobrú prípravu v jazdeckých akadémiách, ktoré postavili základy pre ich výkony a talent. Pomáhajú im už od útleho veku. Teraz si už oni robia svoju prácu.”

“Z nich všetkých je ale George Russell tým, kto ma každý víkend prekvapuje. Teraz jazdí vo Williamse, nerobí žiadne chyby. Jeho prirodzená rýchlosť ma naozaj fascinuje,” vychválil juniora Mercedesu pilot, ktorý svoju kariéru začínal v roku 2001 v Minardi.

“Ak by som mal teda vybrať jedno meno, Russell bude do budúcna určite mojou voľbou!” dodal.