Toto Wolff prezradil, že už hľadá svojho nástupcu | Magazín F1 - F1online.sk

Toto Wolff prezradil, že už hľadá svojho nástupcu

fotka k článku undefined
zdroj: Twitter/Mercedes

Po piatku a slovách Tota Wolffa je zrejmé, že už nie je otázkou, či skúsený Viedenčan opustí pozíciu šéfa tímu, ale kedy sa tak stane. Wolff prezradil, že odštartoval misiu, ktorej cieľom je nájsť “nového Wolffa”.

Ako už Toto Wolff viackrát avizoval, zo štruktúr Mercedesu, resp. Daimleru, sa nestiahne. Množstvo povinností, ktoré má na aktuálnej pozícii, však chce zmenšiť. Počas karantény si totižto uvedomil, že čas je veľmi cenná komodita a rodina je na prvom mieste.

“Pravdou je, že si to pýta svoju daň u nás všetkých,” hovorí Toto Wolff v “predvečer” predstavenia kalendára na rok 2021, ktorý by mal mať až 23 podujatí. “Ja som vždy zastával názor, že by ste nikdy nemali spadnúť z veľmi dobrého len na dobrého, pretože v tom prípade by mal niekto iný prevziať túto štafetu.”

“Myslím si, že viem prispieť a v skutočnosti ma súťažné víkendy aj bavia. Od lockdownu som si ich začal užívať o niečo viac. Teraz ale musím začať premýšľať nad tým, ako bude vyzerať štruktúra tímu v budúcnosti.”

“Bol by som veľmi pyšný, keby som mohol sledovať nového šéfa tímu, ktorý by to odo mňa prevzal a odviedol lepšiu prácu, než akú by som v tom čase odviedol ja. Toto je pre mňa skutočne zaujímavý projekt, ale zase nemyslím si, že by som tím nechával v štichu. Som spolumajiteľ a v tíme zostanem — na tomto sme sa dohodli s Daimlerom —, ale možno na nejakej inej pozícii. Či to bude výkonný riaditeľ alebo iná pozícia, na to sme ešte neprišli. Ale Daimler mi dal na výber,” referuje jeden z garantov úspechu Mercedesu.

Bude zaujímavé sledovať, koho Toto Wolff určí za svojho nástupcu. Tvrdí, že na toto zatiaľ odpoveď nemá. “Ešte predtým, ako sa presuniem do novej roly, musím zabezpečiť, že niekto iný bude chodiť na tých 23 pretekov a ja sa budem môcť baviť pred obrazovkou so Zoomom. Strávil som už hodnú chvíľu premýšľaním, zapojil som do toho aj vedenie v Mercedese GP. Zatiaľ sme nenašli tú štruktúru do budúcnosti.”

“Neviem vám teda povedať, či to bude trvať rok, dva alebo tri. Kým ma baví toto súťaženie, myslím si, že viem prispieť k úspechu tímu. Zatiaľ čo sa ale bavím, tak sa musím postarať o to, že niekedy v budúcnosti nastane táto premena. Neviem kedy, pretože som zatiaľ neidentifikoval tú správnu osobu,” doplnil Toto Wolff.