logo F1online.sk

Nezlákali ho peniaze. Hamilton hovoril o prestupe do Ferrari už v roku 2015

Lewis Hamilton
© Twitter/Mercedes
Milan Kubala
Milan Kubala14. 2. 2024

Hoci sú to už takmer dva týždne od momentu, keď Lewis Hamilton oznámil, že v roku 2025 sa z neho stane muž v červenom, ešte stále sa rozoberajú dôvody, prečo sa rozhodol práve takto. I napriek všakovakým analýzam, ktoré sa objavujú z rôznych strán, sa ukazuje, že primárnu úlohu nezohrali peniaze.

Najnovšie sa k budúcemu prestupu Lewisa Hamiltona vyjadril Fernando Alonso. Keď britský jazdec vyhlásil, že jeho snom bolo vždy pretekať vo Ferrari, dvojnásobný šampión z Ovieda uštipačne poznamenal, že ešte pred dvoma mesiacmi bolo všetko úplne inak.

Na jednej strane je pravda, že Lewis Hamilton sa veľmi dlho (pred médiami) tváril, že svoju kariéru chce ukončiť v Mercedese. So striebornými šípmi dosiahol bezprecedentné úspechy a nik by sa nečudoval, keby s nimi uzavrel aj svoju poslednú kapitolu v F1.

Namiesto toho sa však rozhodol prestúpiť do Ferrari, kde údajne zarobí až 100 miliónov ročne. Zlákali ho peniaze?

Bývalý komunikačný riaditeľ McLarenu Matt Bishop prezradil, že Lewis Hamilton už v roku 2015 avizoval svoj prestup do Ferrari. Stalo sa tak v čase, keď mal na konte “len” dva majstrovské tituly a nemohol ani len snívať o tom, že raz s niekým podpíše stomiliónový kontrakt, tobôž nie s najúspešnejším tímom všetkých čias.

Matt Bishop doposiaľ nikomu nehovoril o stretnutí s Lewisom Hamiltonom, ku ktorému došlo po VC Japonska 2015. Po prestupe sedemnásobného šampióna do Ferrari však nastal čas prezradiť detaily rozhovoru, ku ktorému došlo v tokijskom bare Lex.

Tento bar bol dlhé roky obľúbenou zastávkou celého kolotoča F1 a práve tu sa stretli zamestnanci McLarenu so svojím bývalým jazdcom Lewisom Hamiltonom.

Matt Bishop: Gratulujem, Lewis! Včera si predviedol krásnu jazdu. Už si na najlepšej ceste vyhrať druhý titul po sebe, čo povieš?
Lewis Hamilton: No, Seb alebo Nico ma stále môžu poraziť…
MB: Ale neporazia.
LH: Dúfam, že nie.
MB: Fernando a Jenson sú skvelí jazdci, ale chýbaš nám.
LH: Chlapci, vyzerá to s vami naozaj biedne. Je Honda až tak nanič?
MB: Nie je to dobré, ale ani naše šasi zrovna nežiari.
LH: Je to trochu zvláštne. Keď počas kvalifikácie sledujem časy, samozrejme, najskôr hľadám, kde je Nico, potom Seb, ale potom vždy hľadám aj vás. Viem, že momentálne pre nás nepredstavujete hrozbu, ale stále vás hľadám vo výsledkoch.

MB: Nuž, pripojil si sa [k McLarenu], keď si mal trinásť, všakže?
LH: Áno.
MB: A vrátil by si sa raz k nám?
LH: Neviem. Hovorí sa, že vždy treba ísť vpred. Niekedy máš skrátka pocit, že si už niekde bol príliš dlho a potrebuješ zmenu.
MB: Asi áno. Zdá sa, že v Mercedese si sa dobre zabýval.
LH: Je to skvelé. Ak budem môcť, rád by som vyhral ešte pár titulov.
MB: Pravdepodobne ich aj vyhráš. Chceš napodobniť Stirlinga Mossa?
LH: Ako to myslíš?
MB: Chceš pretekať za Mercedes a potom sa stať ich doživotným ambasádorom? Stavím sa, že by to brali.
LH: Neviem. Keď skončím s pretekaním, možno budem chcieť robiť aj iné veci.
MB: Hudbu?
LH: Áno, možno. A aj iné veci.

MB: Myslíš, že zostaneš v Mercedese, až kým neskončíš?
LH: No, jedného dňa by som veľmi chcel jazdiť za Ferrari.
MB: Naozaj?
LH: Áno. To by bolo skvelé ukončenie mojej kariéry v F1, no nie? Vyhrať šampionáty s McLarenom, Mercedesom a Ferrari.
MB: Tak to by naozaj bolo.

Lewis Hamilton sa takéhoto ukončenia ešte môže dočkať. Len si predstavte tie oslavy, keby sa rodák zo Stevenage stal osemnásobným majstrom práve v červenom.

Stomiliónová odmena by bola len bonus.