Podľa Wolffa má o Russellovej budúcnosti rozhodnúť Williams | Magazín F1 - F1online.sk

Podľa Wolffa má o Russellovej budúcnosti rozhodnúť Williams

fotka k článku undefined
zdroj: Twitter/Williams

Zdá sa, že skalopevne presvedčený je o svojom zotrvaní vo Williamse len George Russell. Minimálne tak pôsobia jeho vyjadrenia. Všetci ostatní, ktorí do celej veci tiež majú čo povedať, odmietajú rázne zmietnuť zo stola možnosť, že by britský pretekár o svoju sedačku prišiel.

To, čo sa spočiatku ukazovalo ako čistá špekulácia, že do Williamsu by mohol zamieriť Sergio Pérez, a tak z neho vystrnadiť Georga Russella, začína naberať reálny rozmer. Ako už aj z príbehu samotného Péreza vieme, kontrakt, ktorý Russell podpísal s Williamsom, je určite relatívne ľahko možné zrušiť.

Nuž a keď dočasný šéf Williamsu Simon Roberts v piatok odmietol jednoznačne potvrdiť, že George Russell bude aj naďalej kolegom Nicholasa Latifiho, novinári sa začali dožadovať vysvetlení aj Tota Wolffa.

Wolff opäť raz Russella len “odložil” do tímu z Grove. Namiesto toho, aby mu dal šancu v Mercedese, predĺžil zmluvu s Valtterim Bottasom. To všetko nech sa Lewisovi Hamiltonovi žije ako v bavlnke.

A tak teraz reálne hrozí, že “na ulici” zostane jedna z najväčších nádejí juniorského programu, ktorý pri Mercedese pôsobí takmer až zbytočne; do “áčka” sa z neho od vstupu Mercedesu do F1 aj tak nik nedostal.

“Všetci vieme, aké má George schopnosti. Je to hviezda budúcnosti, ktorú vo Formule 1 ešte žiaden jeho tímový kolega neporazil. Vie zažiariť aj v aute, ktoré nie je konkurencieschopné,” chváli Russella Toto Wolff. “Myslím si, že je veľkým prínosom pre tím.”

To však Williams nespasí. “Žijú v nejakej finančnej realite, ktorú ja teraz neviem zhodnotiť. Všetko je to na nových majiteľoch a Simonovi (Robertsovi), aby ju zhodnotili a rozhodli, ako chcú do budúcna pokračovať.”

Wolff napokon potvrdil, že sa s Williamsom bavil aj o Russellovej pozícii v tíme. “Dotkli sme sa aj tejto témy ohľadom Georga, ale ako som už povedal, je to ich rozhodnutie.”