Hamilton nevie, či chce až trojročnú zmluvu | Magazín F1 - F1online.sk

Hamilton nevie, či chce až trojročnú zmluvu

fotka k článku undefined
zdroj: Mercedes

V prípade Lewisa Hamiltona sme si už zvykli, že na rozdiel od Valtteriho Bottasa sa s Mercedesom dokáže vždy dohodnúť na novej trojročnej zmluve. Tento rok to však nemusí platiť, Brit sa vraj ešte nerozhodol, ako dlho chce v kráľovnej motoršportu pokračovať.

Rovnako ako Toto Wolff, aj Lewis Hamilton si počas pandémie uvedomil, aký mal pred ňou nahustený kalendár. Vyhlásil, že do toho zhonu z minulých rokov sa už vracať nechce. Okrem toho sa čím ďalej, tým viac venuje aj iným sféram života. Nahral už niekoľko nových skladieb, angažuje sa v oblasti ľudských práv a v jeho repertoári vidíme aj ochranu životného prostredia.

“Keď si sadneme, obyčajne plánujeme na trojročné obdobie. Samozrejme, teraz sa časy zmenili,” povedal vo štvrtok v Portugalsku Lewis Hamilton a pýta sa: “Chcem pokračovať ďalšie tri roky? To je tá otázka, no otázok, ktoré ešte musia byť zodpovedané, je viac. V roku 2022 nás tiež čaká nová éra. Som nadšený z toho, čo by sa s autami v roku 2022 mohlo stať.”

Toto Wolff s Lewisom Hamiltonom cez leto označovali rokovania o predĺžení kontraktu len za formalitu. Výsledkov sme sa však stále nedočkali.

Prečo? “Raz si budeme musieť na to sadnúť a mať tento rozhovor, ale momentálne to nie je priorita. Pre mňa osobne je teraz prioritou zvládnuť túto sezónu. Koncentrujem sa výlučne na to.” Cieľom je stať sa sedemnásobným majstrom sveta.

V tejto fáze sezóny a pri tejto situácii na jazdeckom trhu sa zdá byť nepredstaviteľné, že by rodák zo Stevenage zamieril do iného tímu. Jeho odpoveď preto nemôže nikoho prekvapiť: “Nerokoval som s nikým iným. Ani neplánujem. V správny čas si s Totom sadneme a nájdeme spoločnú cestu, ako sa pohnúť dopredu.”