Rivalita Hamiltona s Rosbergom ožije v sérii Extreme E | Magazín F1 - F1online.sk

Rivalita Hamiltona s Rosbergom ožije v sérii Extreme E

fotka k článku undefined
zdroj: Twitter/Nico Rosberg

Nico Rosberg a Lewis Hamilton opäť skrížia zbrane. Majster sveta z roku 2016 vo štvrtok ráno ohlásil svoj vstup do série Extreme E, v ktorej Lewis Hamilton už dávnejšie predstavil svoju stajňu.

Rosbergov tím nesúci názov Rosberg Xtreme Racing je deviatym celkom, ktorý potvrdil svoju účasť v úvodnej sezóne tejto elektrickej série. Odštartovať má na začiatku budúceho roka a pretekaním v náročných podmienkach a v odľahlých lokalitách, na ktoré má dopad zmena klímy, chce poukázať na ochranu životného prostredia.

Nico Rosberg je podobne ako jeho niekdajší rival z Mercedesu veľkým bojovníkom za ochranu životného prostredia a udržateľného života. Rovnako je akcionárom elektrickej Formuly E, ktorej šéfom je Alejandro Agag. Agag bude zároveň šéfovať aj sérii Extreme E.

“O tomto projekte sme sa bavili už celé mesiace. Tešíme sa, že si vybral sériu Extreme E pre jeho formálny návrat do motoršportu, a to ako zakladateľ a šéf vlastného pretekárskeho tímu,” uviedol pri tejto príležitosti Agag.

Na rozdiel od Lewisa Hamiltona, ktorý nebude jazdiť a ani aktívne zasahovať do fungovania tímu, Nico Rosberg bude dohliadať na vývoj ako zakladateľ a výkonný riaditeľ. Šéfom tímu bude Kimmo Liimatainen.

“Táto séria predstavuje úžasnú príležitosť nie iba na zlepšenie povedomia, ale tiež na inšpirovanie k činom v boji proti klimatickej zmene — najväčšej hrozbe pre našu planétu,” konštatuje Nico Rosberg. “Od môjho odchodu z Formuly 1 som svoju kariéru zasvätil udržateľným technológiám. Skombinovať toto úsilie s mojou vášňou pre pretekanie je neuveriteľne napĺňajúce.”

Séria bude mať päť pretekov, diváci sa ich nezúčastnia, ale budú vysielané v televíziách či na sociálnych sieťach. Jazdiť sa bude v západnej Afrike, v brazílskom dažďovom pralese, v Grónsku, na púšti v Saudskej Arábii ale aj uprostred nepálskych hôr. Všetky tieto lokality už kvôli klimatickým zmenám trpia alebo sú nimi vážne ohrozené.