Bottas sa penalizácii vyhne, jeho poruchu zapríčinil elektronický problém | Magazín F1 - F1online.sk

Bottas sa penalizácii vyhne, jeho poruchu zapríčinil elektronický problém

fotka k článku undefined
zdroj: Mercedes

Valtteri Bottas bol nútený pre poruchu pohonnej jednotky odstúpiť z Veľkej ceny Eifelu. Dlho sa nevedelo, či bude nútený pristúpiť k výmene niektorých komponentov, keďže nad fínskym pretekárom visela hrozba penalizácie za prekročenie maximálneho povoleného počtu.

Bottas si napokon môže odfúknuť. Vyšetrovanie tímu odhalilo problém na jednom z elektronických komponentov v útrobách Bottasovho auta. Mercedes pred portugalským víkendom zrejme pristúpi k výmene elektroniky (oficiálne sa to dozvieme v piatok) na Valtteriho monoposte. Pravidlá dovoľujú jednu výmenu v priebehu sezóny a keďže stajňa z Brackley v doterajšom priebehu výmenu nezrealizovala, vyviazne Bottas bez trestu.

„Identifikovali sme chybu na jednom z komponentov elektroniky, ktorý tento problém spôsobil. Získané informácie naznačujú, že promptné nariadenie z pretekov odstúpiť zabránilo mechanickému poškodeniu pohonnej jednotky,“ vyhlásil boss Mercedesu Toto Wolff.

Bottasove šance na titul sa na Nürburgringu scvrkli do teoretickej roviny. Jeho tímový kolega Lewis Hamilton v Nemecku nezaváhal, zapísal 25 bodov a svoj náskok pred najbližším prenasledovateľom zvýšil už na 69 bodov.