Potrebujem zázrak, pripúšťa Bottas | Magazín F1 - F1online.sk

Potrebujem zázrak, pripúšťa Bottas

fotka k článku undefined
zdroj: Mercedes

Večný optimista Valtteri Bottas po vypadnutí z Veľkej ceny Eifelu uznáva, že tento rok zrejme majstrovský titul nezíska. Na Lewisa Hamiltona stráca celých 69 bodov a stiahnuť takýto náskok je v priebehu šiestich pretekov takmer nemožné.

Fínsky pretekár vraj potrebuje zázrak. “Je to sklamanie, som veľmi sklamaný. Je to jedna z tých vecí, s ktorými neviete nič urobiť,” povedal na margo svojho vypadnutia Valtteri Bottas. “Myslím si, že som stále mal šancu vyhrať, pretože som sa upísal dvojzastávkovej stratégii, myslím si, že to bola najlepšia stratégia.”

“Nuž a potom tá vec s motorom, nemohol som tomu uveriť. Teraz je už bodová medzera medzi mnou a Lewisom dosť veľká. Určite by som potreboval zázrak,” uvedomuje si fínsky pretekár, ktorý od začiatku roka 2016 získal deväť víťazstiev. To je mimochodom rovnako veľa ako Nico Rosberg v tomto istom časovom úseku.

“Ale ako vždy, nemá zmysel sa vzdávať. Musíte držať tú latku vysoko a snažiť sa. Uvidíme. Sklamanie je ešte slabé slovo,” zhodnotil preteky na Nürburgringu Bottas.

Formulu 1 čaká novinka v kalendári, už na ďalší víkend vycestujeme do Portugalska na okruh Portimao. Pre mnohých jazdcov to bude úplne nová skúsenosť. Bottas bude mať drobnú výhodu, v Algarve pretekal v roku 2009, keď sa aj v konkurencii Daniela Ricciarda stal šampiónom britskej Formule 3.

Bottas sa pripravuje doma. “Vždy je fajn, keď sa vo Formule 1 objaví nový okruh, čo sme videli aj v Mugelle. Ja som tam už bol, odjazdil som tam jedny alebo dvoje preteky v F3, ale to bolo pred desiatimi rokmi. Tú trať trochu poznám a už máme za sebou aj nejakú prípravu, keď som mohol zájsť do Veľkej Británie na simulátor. Simulátor mám aj doma, určite viem na ňom pracovať aj z domu.”