Rosberg: Wolffov odchod by v Mercedese asi spustil lavínu | Magazín F1 - F1online.sk

Rosberg: Wolffov odchod by v Mercedese asi spustil lavínu

Toto Wolff
zdroj: Mercedes

Bývalý pilot Mercedesu Nico Rosberg nepochybuje o tom, že ak by sa Toto Wolff rozhodol odísť z pozície šéfa tímu, tak by sa tím z Brackley a Brixworthu mohol začať postupne rozpadať. Jeho odchod by mohol znamenať aj ukončenie kariéry zo strany Lewisa Hamiltona.

Totovi Wolffovi vyprší zmluva s Mercedesom po skončení tejto sezóny. Vo viacerých rozhovoroch uviedol, že chce zostať v Mercedese, ale na druhej strane dodal, že by si prial nižšie pracovné vyťaženie. Práca sa na ňom podpísala aj zo zdravotného hľadiska.

Lewis Hamilton tiež vyčkáva, zdá sa, že na Tota Wolffa, hoci obaja tvrdia, že jeden od druhého nezávisia. Nico Rosberg si myslí niečo iné. “Podľa mňa na tom záleží,” hovorí na margo Wolffovho rozhodnutia. “Lewis je presvedčený, že Toto zohral kľúčovú úlohu pri dosiahnutí úspechov tímu.”

“A to je pravda, Toto ju určite zohral. Ak Toto odíde, nebudú mať žiadnu garanciu toho, že sa nájde nový líder a táto stabilita zostane zachovaná,” pokračoval majster sveta z roku 2016.

Šéf motorového oddelenia Andy Cowell už spečatil svoj odchod. Do začiatku budúceho roka ešte pracuje v Mercedese ako konzultant, ale potom definitívne odíde. Nico Rosberg sa domnieva, že ak by sa k nemu pridal aj Toto Wolff a vylodil sa, mohli by ho nasledovať ďalší.

“Ak Toto odíde, mohol by vyvolať lavínový efekt. Mnohí z lídrov tímu, ktorí sú na vedúcich pozíciách, by si mohli povedať — nuž, toto je koniec jednej éry, Toto odchádza. Bavilo ma s ním pracovať, poďme sa teraz vrhnúť na niečo nové,” pokúsil sa vcítiť do kože šéfov jednotlivých oddelení Rosberg. “Pre ten tím by to mohla byť naozaj zlá séria udalostí.”

Možno vás zaujme

Komentáre