fb pixel
logo F1online.sk

Leclerc jazdil so zapáleným zubom, musel si pomôcť liekmi proti bolesti

Charles Leclerc
© Scuderia Ferrari Press Office
Milan Kubala
Milan Kubala23. 10. 2023

Na tento súťažný víkend Charles Leclerc nebude spomínať v dobrom. Hlavne pre to, že komisári ho v nedeľu diskvalifikovali a on prišiel o cenné body, ale i preto, že dozvuky bude cítiť ešte aj v priebehu tohto týždňa. Trápi ho totiž zub, ktorý ho v Austine prinútil siahnuť po analgetikách.

Charles Leclerc i napriek týmto problémom v piatok získal pole position, v sobotu odjazdil šprint a v nedeľu obsadil šiestu priečku, ktorú mu napokon komisári vzali. Až následne však v media zóne prezradil, že nebol stopercentne v poriadku.

“Vo vnútri zuba mám zápal,” prezradil Charles Leclerc v nedeľu po pretekoch. “Myslím, že je to zub múdrosti. Vo štvrtok a v piatok ma to dosť bolelo, potom sa to upokojilo. Dnes to bolo OK.”

Monačan v nedeľu nevedel povedať, či zub bude musieť ísť von, no ak áno, čaká ho nepríjemné obdobie. Príjemné však neboli ani posledné dni. Miera bolesti vraj v priebehu týždňa kolísala.

“Od štvrtku som bol na silných liekoch na utíšenie bolesti. Z nejakého dôvodu je to teraz celkom v pohode, keďže som si pred pretekmi vzal lieky,” informoval 26-ročný pretekár, ktorý sa v piatok stal najúspešnejším kvalifikantom v histórii F1 bez zisku majstrovského titulu. “Bolesť bola občas veľmi intenzívna, inokedy bola trochu tlmenejšia. Nič z toho však nemalo vplyv na môj výkon v aute.”

Lieky proti bolesti možno Leclercovi pomohli s bolesťou zuba. Žiaľ, lieky na zbabranú stratégiu ešte farmaceuti z Maranella neobjavili.

Súvisiace články