AMuS: Odchod Mercedesu sa nekoná, väzba na AMG bude silnejšia | Magazín F1 - F1online.sk

AMuS: Odchod Mercedesu sa nekoná, väzba na AMG bude silnejšia

Ineos, mechanici Mercedesu
zdroj: Mercedes

Špekulácie o možnom predaji Mercedesu či úplnom odchode z Formuly 1 sa podľa všetkého neukážu ako pravdivé. Nemecké médiá prichádzajú s informáciami, že Mercedes chce aj naďalej pokračovať vo svojom programe vo Formule 1, ba dokonca chce ešte posilniť prepojenie medzi pretekárskym tímom a značkou AMG.

Nemecký Auto Motor und Sport o tom informoval v utorok po konferencii Mercedesu s investormi a analytikmi. Zmietol tak zo stola vyjadrenia Eddieho Jordana, ktorý si bol podľa svojich slov stopercentne istý tým, že Mercedes bude predaný Ineosu, a ktoré boli ešte väčšmi posilnené novinkami ohľadom odchodu Hondy.

Na spomínanej konferencii mal Mercedes svojim partnerom predstaviť novú stratégiu, ktorej pevnou súčasťou bude Formula 1, posilnenie smerovania automobilky k elektrickým autám a tiež plán rozvoja pre značky AMG, Maybach, EQ a G.

Čo to teda znamená pre tím Mercedesu vo Formule 1? Vysvetľuje AMuS: “Za účelom posilnenia predaja športových áut AMG bude dcérska značka z Affalterbachu v budúcnosti ešte užšie prepojená s pretekárskym tímom. Keďže AMG v budúcnosti navýši počet áut s elektrickým pohonom vo svojej ponuke, užšia spolupráca s továrňou v Brixworthe príde vhod.”

Postupné zmrazovanie pohonných jednotiek a zavedenie rozpočtového stropu vo Formule 1 uvoľnilo prostriedky a aj pracovnú silu, ktorú by Mercedes mohol investovať do vývoja v oblasti sériovej výroby. Továreň vo Veľkej Británii by tak pomáhala tej v Nemecku.

“AMG je pripravená na ďalšiu fázu elektrifikácie jej portfólia v roku 2021,” cituje AMuS z oficiálneho strategického plánu nemeckej automobilky. “Spolupráca medzi dcérskou značkou a Formulou 1 bude v nasledujúcom roku posilnená za účelom zvýraznenia identity ako vysokovýkonnostnej značky.”

Prvým produktom tejto spolupráce je Mercedes-AMG Project One a budúci rok by sme mali vidieť ďalšie; napríklad logá AMG by mali dostať na monopostoch strieborných šípov o čosi prominentnejšie postavenie.

Možno vás zaujme

Komentáre