Brown: Carlosovmu prestupu sme mohli zabrániť | Magazín F1 - F1online.sk

Brown: Carlosovmu prestupu sme mohli zabrániť

Zak Brown
zdroj: Twitter/McLaren

Prestupový kolotoč, ktorý sa spustil paradoxne ešte pred štartom sezóny 2020, poslal Carlosa Sainza do Ferrari a Daniela Ricciarda do McLarenu. Všetko však mohlo byť inak, keby sa tím z Wokingu rozhodol využiť klauzulu, ktorú v zmluve so španielskym pilotom mal.

V podcaste Beyond The Grid sa o tom rozpovedal šéf McLarenu Zak Brown. Podľa jeho slov mohol tím Sainzovmu prestupu zabrániť, a aj by tak učinil v prípade, že by sa nedohodol na podpise s Danielom Ricciardom, ktorý v roku 2021 zaujme Sainzovo miesto.

„Mohli sme si ho ponechať,“ priznal Brown. „Mali sme v zmluve klauzulu, ktorá nám umožňovala prestupu zabrániť. Mohli sme si teda vybrať. Daniela Ricciarda sme sa snažili získať už pred pár rokmi (v roku 2018, pozn. red.), vtedy bol našou prvou voľbou. Aj po príchode Andreasa Seidla sme s ním zostali v kontakte.“

„Začali sme preto rokovať s Danielom. Cítili sme, že tam kde je, nie je šťastný. Všetko sa napokon vyvinulo tak, že Carlos chcel skúsiť Ferrari, my sme chceli skúsiť Daniela. Mohli sme povedať nie, no o Daniela sme mali záujem. Takže sme si povedali: ‚Ak my získame Daniela a Carlos pôjde do Ferrari, bude to šťastný koniec pre všetkých z nás‘,“ spomína Brown.

„Carlosa by sme odísť nenechali, ak by sme necítili, že môžeme získať Daniela. Akonáhle sa otvorila príležitosť, povedali sme si: ‚Ach, poďme to skúsiť‘. Stanovili sme si termín, kedy sa opäť stretneme. Napokon sa ukázalo, že Ferrari Carlosa chce a my môžeme podpísať Daniela. Tak sme do toho išli,“ dodal Brown.

Možno vás zaujme

Komentáre